сітові лідери
5.ua

Захід продовжує гострити економічну зброю, закликаючи Москву виконувати обіцянки

  Візит Маттео Ренці до Києва став не лише знаком підтримки з боку Італії. Це жест практично від усього Заходу.

  Лишень напередодні італійський прем’єр мав спільну розмову з лідерами Сполучених Штатів, Німеччини, Франції, Великої Британії та Євросоюзу. Результатом стала спільна і досить жорстка у формулюваннях заява.

  У ході відео-конференція лідери шістьох держав замість висловлювати занепокоєння, учасники закликали Захід (тобто одне одного) до серйозної реакції на порушення Росією Мінської угоди.

  Невдовзі після завершення розмови Барак Обама подовжив на рік санкції проти російської економіки.  Він пояснив, що люди, які підривають демократичні процеси та інституції в Україні і загрожують її територіальній цілісності, є загрозою і для Вашингтона.

  Інші учасники конференції теж не покладали рук. Маттео Ренці вирушив на переговори до Києва. У Лондоні взялися блокувати продаж своїх газових активів російському олігархові Михайлу Фрідману. Угода вже укладена, але уряд Девіда Кемерона має намір її зірвати.

   Продовжилися переговори - у Брюсселі. Там Дональд Туск зустрічався зі словацьким президентом Андреєм Кіскою. Ангела Меркель - з членами Єврокомісії.

  "Ми маємо крихке припинення вогню, яке необхідно стабілізувати. .. Якщо Мінську угоду буде серйозно порушено, європейські лідери та Єврокомісія готові підготувати та запровадити подальші санкції", - зазначила Меркель,

   У Євросоюзі через російську агресію офіційно взялися переглядати політику добросусідства. У попередній стратегії, укладеній ще 2003-го, європейці сподівалися на тісне зближення з усім колишнім соцтабором. Агресія Москви це змінила.

  Закликаючи Москву виконувати обіцянки, Захід продовжує гострити економічну зброю. В Євросоюзі готують санкції та посилено думають, як обійтися без російського газу.  Цей удар може бути для Москви ще болючішим за скасовані візи і заморожені банківські рахунки.
  Попередній матеріал
  У Євросоюзі сподіваються, що Росія повернеться до відповідальної поведінки – Могеріні
  Наступний матеріал
  На шахті Засядька продовжуються пошуки шахтарів

  Реакція Заходу на події в Україні: у США сподіваються, що Мінські домовленості скоро запрацюють, інакше – санкції проти РФ

  Порошенко закликав ЄС продовжувати політику впливу для виконання Мінських угод

  У Євросоюзі сподіваються, що Росія повернеться до відповідальної поведінки – Могеріні

  Прем'єр Італії: без миру в Україні не буде миру в Європі