світ
5.ua

Захід підтримує відведення важкого озброєння і наполягає на виконанні Мінських угод

  Світова спільнота пильно стежить за виконанням Мінських домовленостей і погрожує Росії новими санкціями у разі, якщо терористи здійснюватимуть нові наступи.

  Світ уважно стежить за виконанням Мінських домовленостей. Генеральний секретар НАТО відзначив зниження інтенсивності обстрілів на Сході України і застеріг сепаратистів не потикатися за лінію розмежування. Водночас, канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що нині головне, щоби усі сторони відвели важку артилерію.

  Ситуацію на Сході України коментував сьогодні Генеральний секретар НАТО під час зустрічі з прем'єр-міністром Італії у Римі. За його словами, розширення територій сепаратистів неприйнятне, а будь-які спроби вийти за межі лінії розмежування – пряме порушення Мінських домовленостей. Єнс Столтенберг закликав Росію припинити підтримувати сепаратистів і вивести з території України військову техніку.

  "Дуже важливо, щоби перемир'я дотримувалися саме зараз, коли фіксується значне зниження інтенсивності бойових дій в Україні. Треба, щоби усі сторони виконували Мінські домовленості про припинення вогню та відведення важкого озброєння. Росія за останні місяці перекинула близько тисячі одиниць техніки, танків та артилерії. Вона має припинити підтримувати сепаратистів. Будь-які спроби розширити територію з боку сепаратистів – це пряме порушення про припинення вогню. Це неприйнятно для міжнародної спільноти", - зауважив генсек НАТО.

  Якнайшвидше відвести військову техніку від лінії розмежування закликали й у Берліні. Там сьогодні зустрічалися Канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Румунії  Клаус Йоганніс.

  "Ми пильно стежимо за пунктом домовленостей щодо відведення важкої артилерії якнайдалі від лінії розмежування. Німеччина стоїть на тому, що треба шукати шляхів мирного вирішення конфлікту", - заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель

  "Треба якомога швидше розв'язати конфлікт на Сході України, - сказав президент Румунії  Клаус Йоганніс, - Румунія визнає суверенітет України і я про це наголосив під час зустрічі з Ангелою Меркель. Ми дуже сподіваємося, що Мінські домовленості будуть виконуватися усіма сторонами. 

  Попередній матеріал
  В Криму багато тих, хто хотів би повної блокади Україною півострова - Чубаров
  Наступний матеріал
  Портніков: "Русскій мір" – це збройна, а не культурна експансія

  У штабі АТО підтвердили відведення важкого озброєння

  Генштаб ЗСУ оголосив про початок відведення важкого озброєння на Донбасі

  На Донбасі створюються умови для відведення важкої техніки – Лисенко

  Терористи під виглядом відведення військ перекидають їх під Маріуполь, щоб весною почати штурм - волонтер