Загроза дефолту: в Афінах демонстранти вступають в сутички з поліцією

  Біля парламенту Греції відбуваються перші сутички із поліцією, кілька сотень людей на площі Синтагма в Афінах чекають новин із Брюсселя.

  У ці хвилини там відбувається екстрений саміт глав держав та урядів країн ЄС із головним питанням - як допомогти Греції уникнути економічного краху. Ангела Меркель і Франсуа Оланд попередили ще до початку зустрічі, що саміт матиме форму консультацій і жодних фінальних рішень на ньому не ухвалять. Напередодні грецький прем’єр-міністр пообіцяв назвати власні пропозиції виходу з боргової ями, які, на його думку, мали б задовольнити і Афіни, і міжнародних кредиторів. Проте голова Єврогрупи заявив, що цей план потребує детального вивчення. Рішення щодо виходу Греції із економічної кризи треба ухвалити у найближчі кілька днів - інакше на країну чекає дефолт.

  "Я скликав цей неформальний саміт бо час працює не лише проти Греції, але й проти усіх нас. Залишився лише один тиждень, і тоді спливе термін нинішньої програми фінансової допомоги Греції, а це означає, що настав час припинити стратегію "поживемо-побачимо". Моя відповідальність полягає в тому, щоб впевнитися, що ми робимо усе, що можемо, для розв’язання цієї кризи. Але моя відповідальність і в тому, щоб забезпечити нашу повагу до всіх платників податків у всіх країнах. Якби вони не несли тягар жорсткої економії, вони не могли б сьогодні допомогти Греції. Це пояснює те, чому усі сторони переговорів повинні поважати одне одного", - заявив Дональд Туск, президент Європейської ради.

  Попередній матеріал
  Уряд встановив виплату для військових, які залишаються служити за контрактом після демобілізації
  Наступний матеріал
  У Пакистані через аномальну спеку загинули більше 200 людей
  Теги: