tsn.ua

За злочини нацизму Німеччина вперше попросила вибачення у Білорусі

  Берлін не чекає від офіційного Мінська ніякої відповіді на цей жест.

  Перед родичами потерпілих від злочинів нацистського режиму на території Білорусі під час Другої світової війни вибачився від імені уряду уповноважений з питань співробітництва громадських ініціатив МЗС Німеччини Гернот Ерлер.

  Німецький чиновник приніс публічні вибачення 4 травня у Мінську у присутності близько 200 учасників меморіальної поїздки "Пам’ятаємо заради європейського майбутнього" з Австрії, Білорусі, Великобританії, Німеччини, Ізраїлю та Чехії.

  Ерлер зазначив, що він став першим представником влади Німеччини, який офіційно вибачився перед Білоруссю за дії "третього рейху".

  "Зовсім не обов’язково, щоб білоруське суспільство і уряд сьогодні були готові до спільної роботи на цю тему, тому що жах злочинів на цій території просто неможливо собі уявити. Диктатура нацистів увірвалася на територію СРСР, Білорусь прийняла на себе всю силу першого удару. Від Білостока до Мінська у перші місяці війни гинули і потрапляли у полон радянські солдати, мирне населення стало жертвою нацистського окупаційного режиму. Війна велася на тотальне знищення. Білорусь втратила 2,5 мільйони людей, і навряд чи в Європі знайдеться ще одне таке місце, де знищення єврейського населення було б таким жорстоким", –  цитує Ерлера "Радіо Свобода".

  Німеччина, за словами Гернота Ерлера, не чекає від офіційної влади Білорусі ніякої відповіді чи відгуку на цей жест.

  Німецький дипломат підкреслив: "Єдине, чого я хочу, це співробітництва між організаціями громадянського суспільства".

  У відповідь заступник міністра закордонних справ Білорусі Олександр Гур’янов заявив, що для Білорусі "відрадно чути і розуміти, що нинішнє покоління німецьких політиків і громадян розуміє, яким чином ця історія вплинула на розвиток, у тому числі Білорусі". Він також додав, що Білорусь не ставила питання щодо офіційних вибачень як про перешкоду для двостороннього співробітництва.

  "Ми вже давно і активно співпрацюємо і згадуємо минуле тільки для того, щоб увічнити пам’ять жертв", – зазначив Олександр Гур’янов.

  Попередній матеріал
  Бойовики протягом дня 17 разів відкривали вогонь на Донбасі – штаб АТО
  Наступний матеріал
  У вівторок стартує автопробіг раритетної автотехніки, яка об’їде всю неокуповану Донеччину до 9 травня

  Яценюк опублікував соціальний відеоролик про роль України у Другій світовій війні

  Путін розповів, як його батько в часи Другої світової війни служив в НКВС

  У відзначенні роковин закінчення Другої світової війни Україна наближається до Європи - В'ятрович

  Яценюк: ветерани Другої світової цього року отримають виплати на 882 млн. грн.