фото Цензор.НЕТ

Євросуд став на захист російського солдата, над яким знущались командири

  Європейський суд з прав людини постановив, що російські збройні сили принижують гідність призовників і наказав виплатити компенсацію солдату в розмірі 15 000 євро.

  Про це повідомляє польська газета Rzeczpospolita.

  27-річного призовника в 2007 році, після двох спроб втечі, змусили роздягнутися на очах у інших солдатів. Такий "виправний засіб" було застосовано, щоб не допустити повторення втечі вояка.

  Страсбурзький суд вирішив, що це порушення Європейської конвенції з прав людини, яка забороняє тортури, нелюдське і принижуюче гідність поводження, незалежно від обставин. На підтримку свого рішення суд підкреслив, що армія повинна застосовуватися дисциплінарні заходи, але покарання, яке було використане до строковика – не було виправдане.

  Суд також відзначив, що до порушення Конвенції призводить відсутність ефективного розслідування скарг призовників у ЗС РФ. Таке явище, на думку юристів, сприяє відчуттю безкарності офіцерів путінської армії.

  Нагадаємо, у лютому російську армію струсонув скандал із сибірськими солдатами-строковиками, яких змушували підписувати контракти і силоміць відправляли на неоголошену війну з Україною. Організації солдатських матерів тоді вдалось врятувати від ролі "гарматного м’яса" 40 юнаків.

  Попередній матеріал
  Американський посол: в часи Януковича ГПУ перетворилася на "чорну діру" корупції
  Наступний матеріал
  Посол США спростував інформацію про відмову Обами постачати зброю Україні

  "Солдатські матері" добилися звільнення 40 сибіряків від примусової служби у путінській армії

  У російській армії оголосили про створення рот бойових роботів

  Російсько-терористичні війська продовжують нарощувати ударні угрупування на кількох напрямках - Тимчук

  В Росії припинили переслідувати жінку, яка сповістила Україну про переміщення російських солдатів