мігранти 5.ua

Євросоюз зіткнувся із найбільшою міграційною кризою за десятки років

  ЄС збирається вжити заходів щодо іммігрантів, котрі їдуть переважно з країн, охоплених війнами.

  Проблема настільки нагальна, що главам європейських країн доводиться відкладати решту питань, передає Associated Press. Так, у понеділок перед зустріччю з Петром Порошенком лідери Франції та Німеччини влаштували термінову нараду, аби розглянути питання мігрантів.

  Німеччина приймає їх найбільше з усіх країн ЄС і змінювати політику не має наміру. "Гуманне та шляхетне поводження з кожною людиною, що приїздить до нас - частина іміджу Німеччини", - заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель.

  До кінця року Німеччина прийме рекордні 800 тисяч іноземців. Попри окремі протести - ультра-праві обурені гостинністю Берліна до мігрантів - більшість німців налаштовані до мігрантів поблажливо. Їм тут дають житло, роботу й навчання. Заради цього мігранти долають сотні кілометрів - через Австрію та Угорщину, Балкани й Туреччину.

  Угорщина ж навпаки - відгороджується від потоку парканом і посиленими загонами поліції, влада думає навіть про застосування армії. Попри зусилля угорців, до них з території Сербії лишень у вівторок пробралися 2,5 тисячі мігрантів, ще півтори тисячі - у середу до обіду. Сотні і сотні інших вже зараз сідають в автобуси в напрямку кордону. Вони тікають від війн та негараздів у своїх країнах та прагнуть безпеки і свободи.

  Нагадаємо, у серпні 2015 року як мінімум 40 мігрантів потонуло в Середземному морі внаслідок аварії судна, на якому вони пересувалися.

  Ксенія Новікова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Білорусі знайшли родовище нафти
  Наступний матеріал
  Восени з'явиться серійний зразок безпілотника суто з українських комплектуючих – Пінькас
  Теги:
  Loading...