Єврорада не визнає Крим частиною РФ

  В заключному документі саміту ЄС говриться, що Європейська Рада не визнає Крим частиною Росії.

  "Європейська рада не визнає і продовжує засуджувати незаконну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією і буде як і раніше неухильно слідувати цій політиці невизнання", - йдеться в документі Євроради, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Лідери країн ЄС пообіцяли і далі разом з іншими міжнародними органзіціями підтримувати процес реформ в Україні відповідно до умов МВФ. Вони також закликали в терміновому порядку затвердити третій пакет макрофінансової допомоги для України, уряд якої, у свою чергу, повинен активізувати проведення реформ.

  У зв'язку з українською кризою у постанові ЄС підкреслюється важливість інформаційно-пропагандистської роботи.

  "Європейська Рада наголошує на необхідності кинути виклик проведеним Росією кампаніям дезінформації і запропонувала Верховному представнику ЄС у співпраці з державами-членами та інституціями ЄС підготувати до червня план дій щодо стратегічної комунікації. Створення групи зв'язку є першим кроком у цьому напрямку", - йдеться в тексті документу.

  Крім того, Європейська рада закликала усі сторони без зволікань і в повному обсязі виконувати свої зобов'язання згідно Мінських угод. Єврорада підкреслила особливу відповідальність російської влади у цьому відношенні

  "ЄС готовий підтримати цей процес, зокрема, допомогти у посиленні можливостей ОБСЄ у моніторингу і перевірці виконання Мінських домовленостей. Він буде продовжувати зусилля в тристоронніх процесах в енерегетиці та імплементації угоди про асоціацію вільної торгівлі ЄС-Україна", - підкреслюється в документі.

  Значне місце в постанові Євроради займає реорганізація та поглиблення Європейської політики сусідства, спрямованої на зближення з Євросоюзом його сусідів на Сході та на Півдні. Південному регіону (Північна Африка і Близький Схід) буде присвячено спеціальний саміт у жовтні, а "Східному партнерству" - травнева зустріч в Ризі.

  "Східне партнерство", що включає шість пострадянських країн, буде посилено, диференційовано стосовно кожного конкретного партнера.

  "Особливі зусилля мають бути спрямовані на розширення співробітництва у державному будівництві, мобільності та контактів між людьми, ринкових можливостей і взаємозв'язків. Європейська рада сподівається на швидку ратифікацію всіма державами-членами угод про асоціацію та поглиблених і всеосяжних зонах вільної торгівлі з Грузією, Республікою Молдова та Україна", - йдеться в постанові.

  Попередній матеріал
  Учора терористи підірвали ще один міст
  Наступний матеріал
  Генпрокуратура повідомила про підозру поплічнику бандформування "ДНР"

  Литву обурила заборона Сербії відкрити в ОБСЄ фотовиставку про Крим

  У Саратові на мітингу до річниці окупації Криму Росією затримали людей з синьо-жовтими стрічками

  В Росії річницю окупації Криму оголосили "річницею вставання з колін" – експерт

  Порошенко заявив, що Крим уже став військовим плацдармом РФ