akcent.org.ua

Європейські вчені перезапустили Великий адронний колайдер

  У неділю, 5 квітня, відновив роботу найбільший у світі прискорювач заряджених частинок - Великий адронний колайдер.

  Про це повідомляє ВВС.

  Як заявляв раніше глава Європейської організації з ядерних досліджень (ЦЕРН) Рольф Хойер, до кінця травня потужність коллайдера буде доведена до рівня, що приблизно в два рази перевищує потужність пристрою до його зупинки в 2013 році.

  Пізніше вчені планують провести досвід із зіткненням двох протонів на швидкості, близькій до швидкості світла, щоб спробувати отримати інформацію про так звану "темну матерію", яка займає близько 23% речовини Всесвіту.

  Серед інших наукових планів - дослідження суперсиметрії і антиматерії.

  Великий адронний коллайдер побудований на 100-метровій глибині під кордоном Франції та Швейцарії. Він являє собою 27-км кільцевий тунель, в якому встановлений прискорювач заряджених частинок у вигляді гігантської труби. Мета наукових досліджень - запустити пучки протонів в різні боки, розігнати їх до величезних швидкостей, близьких до світлових, після чого частина з них зіткнеться між собою з енергією 14 тераелектронвольт. При таких енергіях повинні народжуватися нові елементарні частинки. Таким чином вчені мають намір наблизитися до відповіді, як був створений Всесвіт.

  У липні 2012 року вчені ЦЕРН заявили, що їм вдалося виявити нову субатомарну частинку - можливий "бозон Хіггса" або "частинку Бога", яка, згідно Стандартної моделі фізики, створила Всесвіт. У 2013 році коллайдер був зупинений для проходження модернізації.

  Попередній матеріал
  На Черкащині СБУ викрила фірму, яка фінансувала терористів
  Наступний матеріал
  У Малайзії вибухнув вертоліт з чиновниками на борту

  Великий адронний колайдер запустять на вихідних

  Вчені готуються до нового запуску Великого адронного колайдера

  Адронний колайдер запустять у 2009-му році

  Великий адронний колайдер знову зупинили