Європарламент закликав протидіяти російській пропаганді

  Європейський парламент закликає не розглядати Росію як стратегічного партнера.

  Таку резолюцію ухвалили на пленарній сесії в Страсбурзі. У тексті документа – заклик протидіяти російській пропаганді та надати підтримку громадянському суспільству Росії і її незалежним ЗМІ. Причинами перегляду відносин депутати називають участь Росії у збройному конфлікті в Україні, "незаконне приєднання Криму", "порушення територіальної цілісності Грузії", крім того - "економічну і політичну дестабілізацію європейських сусідів".

  Тим самим, вважають європейські парламентарії, Росія свідомо порушує принципи демократії та міжнародне право. У резолюції зазначається, що в світлі подій у Криму і на сході України Росія не може більше розглядатися як стратегічний партнер. Європарламент закликав Єврокомісію "невідкладно виділити кошти на проекти, покликані протистояти російській пропаганді всередині і поза ЄС. Ухвалена Європарламентом резолюція традиційно не носить законодавчого характеру і є радше рекомендацією, ніж наказом.

  Нагадаємо, з осені почне роботу створена зовнішньополітичною службою ЄС команда для боротьби з російською пропагандою. Її очолив чеський журналіст Якуб Каленський.

  Попередній матеріал
  Майже 70% українців не планують відпочивати у цьому році - соцдослідження
  Наступний матеріал
  Обсяги виїзного туризму в Україні впали на 20% - експерт