Дональд Туск
Дональд Туск credo-ua.org

Європа втратила контроль над своїми зовнішніми кордонами - Туск

  Європа втратила контроль над своїми зовнішніми кордонами через неправильну реакцію окремих країн на потік біженців - односторонні закриття кордонів окремими країнами нашкодило порядку на зовнішніх кордонах ЄС.

  Про це заявив президент Європейської ради Дональд Туск перед самітом лідерів ЄС щодо вирішення кризи з напливом біженців, повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на Financial Times.

  За інформацією видання, президенти і голови урядів країн Євросоюзу збираються обговорити питання, як спільними зусиллями зміцнити захист морського кордону Греції, який перетинають більшість біженців з Сирії. Цей крок може передбачати передачу Брюсселю ще частини суверенітету Афін. Так, Дональд Туск у своєму листі до голів урядів країн ЄС написав, що час постати перед лицем "жорстокої реальності" в ситуації на кодоні таких країн, як Греція. При цьому президент Європейської ради звинуватив хвилю односторонніх рішень щодо перекриття кордонів у межах зони Шенгенського договору. Очільник також вважає, що саме через це "Європа сьогодні не здатна контролювати свої зовнішні кордони". Як повідомляє видання, європейські чиновники заявили, що за посилення контролю над грецьким кордоном, Євросоюз видасть Афінам додаткову фінансову допомогу.

  Загалом же хаотичний наплив біженців і трудових мігрантів на острови Лесбос і Кос виявив, що грецькі прикордонники неспроможні перевірити і належним чином зареєструвати нелегальних мігрантів. Видання нагадує, що впродовж останнього тижня уряди Чехії, Угорщини, Польщі, Словаччини та інших східноєвропейських країн закривали свої кордони. У Варшаві закликали "зробити кордон ЄС герметичним", щоб можна було повністю контролювати, кому можна перетинати їх в якості біженця, а кому ні. Угорщина, яка займає найбільш жорстку позицію, закрила кордон для нелегалів, побудувавши на сербському кордоні чотириметрові бар'єри з колючим дротом. Для стримування мігрантів у прикордонні області також були направлені військові. Останні ночі багато біженці провели перед закритими воротами на кордоні. 

  Окрім того, в уряді і Угорщини анонсували будівництво стіни на кордоні з Румунією для обмеження потоку біженців. Угорщина також стягнула військових для стримування біженців, а також посилила закони, за якими силовики отримали більше повноважень затримувати біженців та їх депортувати. Так, в перший день в Угорщині за новими законами були затримані понад 9 тис. осіб та десятки арештовані. Відомо також, що тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тис. мігрантів. А в цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.   

  Як повідомляв 5.ua, вчора, 20 вересня 2015 року в Середземному морі врятували близько 5 тис. біженців. 

  Попередній матеріал
  На Донеччині розпочалася українізація шкіл і дитячих садків - Жебрівський
  Наступний матеріал
  У Дніпропетровську зустріли демобілізованих бійців окремого мотопіхотного батальйону
  Теги:
  Loading...