навчання
5.ua

Європа обмірковує створення спільної армії та проводить військові навчання у відповідь на агресію РФ в Україні

Євросоюз повинен мати свою армію. Цю ідею схвалила Ангела Меркель, заявила речниця уряду Німеччини Крістіане Віртц.

За її словами, канцлер вважає, що поглиблене військове співробітництво у Європі саме на часі. Раніше позитивно про створення єдиної армії ЄС говорила міністр оборони Німеччини. Питання створення єдиної європейської армії вже на порядку денному літнього саміту ЄС.

Нині ж Європа активно проводить військові навчання на землі, у повітрі і на морі. Латвія сьогодні розвантажила новеньку американську техніку в межах операції Atlantic Resolve. Танки Abrams, бойові машини Bradley і різноманітна техніка забезпечення - загалом більш як 400 одиниць.

Не всі танки та бойові машини, які розвантажили у Ризькому порту, залишаться у Латвії. Частину з них доправлять до Литви та Естонії.

Американські піхотинці проводять чергову ротацію у Балтійських країнах в межах посилення присутності НАТО у регіоні. Навчальна операція Atlantic Resolve розпочалася ще торік, після загострення ситуації на Сході України.

Спільні навчання сил НАТО розпочалися і в Чорному морі. Кораблі альянсу прибули до болгарського порту Варна. У тренуваннях беруть участь представники шістьох країн: США, Канади, Туреччини, Німеччини, Італії та Румунії.

Найбільші за останні півстоліття військові навчання розпочала сьогодні і Норвегія. У тренуваннях візьмуть участь 5 тис. військовослужбовців і 400 одиниць техніки. Відпрацьовувати навички солдати будуть у провінції Фіннмарк, що межує з російською Мурманською областю.

Ганна Ільїних, Марина Кафтан, "5 канал"

Попередній матеріал
У Сан-Франциско презентували можливості Apple Watch та розповіли про ціни на пристрій
Наступний матеріал
Комітет Європарламенту підтримав надання макрофінансової допомоги Україні

Сили НАТО почали спільні навчання у Чорному морі

НАТО не сумнівається у присутності російських військ на сході України - Генсек

Щоб вести переговори з РФ, потрібно спершу подбати про оборону – генсек НАТО

Україна візьме участь у віртуальних навчаннях НАТО "Сrisis Мanagement Exercises 2015"