Найбільше через падіння ціни потерпають виробники з Франції, Бельгії та Німеччини, повідомляє AP. Вони зазнають збитків через зменшення збуту. Росія відмовилася від європродуктів, Китай купує менше через кризу, а серед місцевих споживачів - мода на дієту без м'яса та молока.
Напередодні понад 5 тис. обурених аграріїв влаштували бурхливий протест просто під стінами будівлі Європарламенту в Брюсселі. Дороги блокували 1,5 тис. тракторів. Люди палили солому, запускали феєрверки та закидали поліцію яйцями. Усе сталося через зниження закупівельної ціни на молоко на 20%.
"Рішення Європейської комісії дуже важливе. Це швидка і конкретна реакція на ситуацію. 500 млн - це живі гроші, які допоможуть стабільно виробляти харчі. Ця пропозиція складається і з короткострокових, і з довгострокових заходів. Разом вони мають допомогти фермерам подолати труднощі та стабілізувати ринок", - зазначив віце-президент ЄС з праці, зростання, інвестицій та конкурентності Їркі Катайнен.
Як повідомляв 5.ua, страйк фермерів в центрі Брюсселя проти низьких закупівельних цін на свою продукцію вилився в сутички з поліцією.