Їркі Катайнен 5.ua

Єврокомісія компенсує фермерам збитки через зниження цін на молоко

  Єврокомісія виділить 500 млн євро, щоб компенсувати фермерам збитки через зниження ціни на молоко.

  Найбільше через падіння ціни потерпають виробники з Франції, Бельгії та Німеччини, повідомляє AP. Вони зазнають збитків через зменшення збуту. Росія відмовилася від європродуктів, Китай купує менше через кризу, а серед місцевих споживачів - мода на дієту без м'яса та молока.

  Напередодні понад 5 тис. обурених аграріїв влаштували бурхливий протест просто під стінами будівлі Європарламенту в Брюсселі. Дороги блокували 1,5 тис. тракторів. Люди палили солому, запускали феєрверки та закидали поліцію яйцями. Усе сталося через зниження закупівельної ціни на молоко на 20%.

  "Рішення Європейської комісії дуже важливе. Це швидка і конкретна реакція на ситуацію. 500 млн - це живі гроші, які допоможуть стабільно виробляти харчі. Ця пропозиція складається і з короткострокових, і з довгострокових заходів. Разом вони мають допомогти фермерам подолати труднощі та стабілізувати ринок", - зазначив віце-президент ЄС з праці, зростання, інвестицій та конкурентності Їркі Катайнен.

  Як повідомляв 5.ua, страйк фермерів в центрі Брюсселя проти низьких закупівельних цін на свою продукцію вилився в сутички з поліцією.

  Попередній матеріал
  Реформування сприятиме зростанню довіри до парламенту - Гройсман
  Наступний матеріал
  Найближчим часом Wi-Fi з'явиться в усіх потягах - Пивоварський
  Теги:
  Loading...