m.tyzhden.ua

Євродепутати знову закликали Росію вивести війська з України

  Євродепутати закликали Росію дотримуватися Мінських домовленостей і здійснити тиск на сепаратистів на Сході України, а також запропонували зберегти санкції проти Москви.

  Депутати Європарламенту закликали Росію дотримуватися міжнародних зобов’язань і засудили воєнну агресію та "гібридну війну" проти України, повідомляє DW.DE.

  "Європарламент закликає Росію до деескалації. Відкликання її військ з української території і відновлення статусу-кво до анексії ", - йдеться у доповіді з оцінки діяльності верховної представниці ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки за 2014 рік. Документ був схвалений абсолютною більшістю у Страсбурзі в четвер, 12 березня.

  Стосовно санкцій до Росії, то їх запровадження було знову підтримане. Депутати нагадали, що санкції можуть бути змінені як у бік послаблення, так і в бік посилення залежно від розвитку подій і, перш за все, від реалізації Мінських домовленостей.

  Депутати підтримали курс України, Грузії і Молдови на євроінтеграцію

  Говорячи про Україну та інших східних сусідів ЄС, то парламент знову привітав підписання угоди про асоціацію з Грузією, Молдовою і Україною та пообіцяв допомогти цим країнам у проведенні реформ.

  Як йдеться у повідомленні, під час голосування представники групи об’єднаних лівих пропонували внести до тексту низку поправок, у тому числі закликати Європу до відмови від угод про асоціації, але не змогли зібрати необхідної підтримки. За їхні пропозиції голосували близько 100 депутатів із 650, зареєстрованих у залі.

  Вони також хотіли закликати ЄС припинити політику санкцій відносно Россії. Ця пропозиція "лівих" набрала 272 голоси на свою підтримку, однак цього все одно виявилося недостатньо для включення до підсумкового документу.

  Попередній матеріал
  $2,5 млрд щорічно Україна отримає від МВФ у 2016-2018 роках у разі реалізації реформ
  Наступний матеріал
  ОБСЄ продовжила роботу місії в Україні на рік

  Европарламент признал Голодомор в Украине преступлением против человечества

  Реакція Заходу на події в Україні: США розширює санкції, Європа обмірковує зміцнення оборони

  Проти Росії можуть застосувати нові санкції - Нуланд

  ЄС розділився у питанні санкцій проти Росії - ЗМІ