businessvisit.com.ua

ЄС втричі збільшить видатки на порятунок біженців у Середземному морі

  На позачерговому саміті лідери країн ЄС домовилися про збільшення фінансування місії, яка повинна запобігати загибелі нелегальних мігрантів у Середземному морі.

  Лідери країн ЄС у Брюсселі на позачерговому саміті, присвяченому проблемі біженців, погодилися потроїти бюджет місії із захисту кордонів ЄС у Середземному морі "Тритон", передає видання DW.DE.

  Тепер на місію виділятимуть 9 мільйонів євро щомісяця, дотепер ця сума становила близько 3 мільйонів. За словами голови Європейської Ради Дональда Туска, лідери країн домовилися також про збільшення кількості кораблів, літаків та експертів, які задіяні в місії.

  "Для нас абсолютним пріоритетом є порятунок життя невинних людей", - наголосив Туск.

  У повідомленні йдеться, що з ним погодилася і канцлерка Німеччини Ангела Меркель.

  "Передусім ми повинні врятувати життя та вжити задля цього правильні заходи", - зазначила Меркель. Вона заявила про виділення двох кораблів для рятувальних операцій. Раніше джерела інформагенції dpa у Бундесвері повідомили про можливе майбутнє надання з боку ФРН судна забезпечення Berlin та фрегатів Karlsruhe і Hessen.

  Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, заявив, що його країна виділить флагман флоту - судно Bulwark, три гелікоптери та два патрульні кораблі.

  Водночас, як наголошується у повідомленні, у дипломатичних колах ЄС, залишається ще багато запитань щодо ідеї залучення військових для знищення кораблів контрабандистів, які перевозять нелегальних мігрантів з Північної Африки до Європи.

  Голова Європарламенту Мартін Шульц зазначив, що ЄС в плані міграційної політики не зрушив з місця за десятиліття.

  "Впродовж 20 років Європарламент закликав до створення справді європейської політики щодо надання політичного притулку і міграції. Я можу зараз виступити з тією ж промовою, з якою виступав 20 років тому. Сумно і трагічно", - додав Шульц.

  Як ми уже повідомляли раніше, У Середземному морі затонув корабель із більш як 700 нелегальних мігрантів, що вирушили з Лівії до Італії.

  Попередній матеріал
  Більше ста українців навчаються за різними програмами в країнах НАТО - Міноборони
  Наступний матеріал
  Україна посіла 111-те місце у рейтингу найщасливіших країн

  У Середземному морі затонуло судно з нелегальними мігрантами, близько 700 загиблих

  В 2015 році в Середземному морі може потонути 30 000 мігрантів - ООН

  В Італії затримали капітана судна з мігрантами, що затонуло в Середземному морі

  Трагедія в Середземномор'ї: у ЄС обговорюють, що робити з нелегальними мігрантами з Північної Африки