Фото REUTERS

ЄС розробить план дій для боротьби з російською дезінформацією

  У ЄС планують сильніше протидіяти російській пропаганді. Особливо актуальним це питання вважають у країнах з великою часткою російськомовних жителів.

  Глави держав і урядів ЄС мають намір на саміті, який відбудеться 19-20 березня, доручити верховній представниці з питань зовнішньої політики та політики безпеки ЄС Федеріці Могеріні розробити до червня 2015 року "План дій щодо стратегічної комунікації для підтримки свободи ЗМІ", повідомляє DW.DE з посиланням на проект відповідного документа.

  Як йдеться у повідомленні, глави держав та урядів країн ЄС хочуть наголосити на необхідності протидіяти "тривалій кампанії дезінформації" з боку Росії. Представник дипломатичних кіл ЄС, якого цитує AFP, повідомив, що спершу планується створити "команду з комунікацій", тобто групу експертів у Брюсселі, яка аналізуватиме російські медіа та виявлятиме "очевидну брехню".

  "Нам точно не потрібна пропаганда у відповідь", - зазначив статс-міністр МЗС ФРН Міхаель Рот, відповідаючи на запитання, чи створює неправдива інформація з Росії проблему для Німеччини.

  "Але нам відомо, що у низці країн ЄС та інших європейських країнах здійснюється спроба односторонньо інформувати населення", - цитує його слова AFP. 

  У повідомленні зазначають, що ініціатива ЄС буде зорієнтована, зокрема, і на країни "Східного партнерства", тобто Україну, Молдову, Білорусь, Грузію, Вірменію та Азербайджан, оскільки там російськомовне населення у значних масштабах має доступ до інформації з російських ЗМІ.

  Повідомляється, що Київ та Захід звинувачують Москву у неправдивому висвітленні подій на Донбасі, аби у такий спосіб виправдати інтервенцію на територію України.

  Попередній матеріал
  Звинувачений в екстремізмі татарський активіст почав голодування в російському СІЗО
  Наступний матеріал
  ВР дозволила проведення на території України у 2015 році п'яти багатонаціональних військових навчань
  Loading...

  Клімкін закликав створити міжнародну процедуру реагування на пропаганду

  Стець: "Я говорив європейцям і американцям: якщо ми зараз не зупинимо російську пропаганду в Україні - завтра вона буде у вас"

  Російська пропаганда працює військовим методом з залученням психотехнологій – політтехнолог

  Жителям Донбасу пропагандою стерли ідентичність – експерт