vestnik.in.ua

ЄС надасть Україні 55 млн євро на розвиток малого та середнього бізнесу

  Європейський Союз дасть Україні 55 млн євро донорської допомоги на підтримку та розвиток малого та середнього бізнесу.

  Угоду про це підписали міністр Айварас Абромавічус і Герхард Шуманн-Хітцлер, директор східного напрямку політики сусідства Генерального директорату у справах сусідства і переговорів з питань розширення ЄС, повідомляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України на своєму сайті. 

  Кошти нададуть у рамках програми EU SURE - це перша за останні 4-5 років програма підтримки малого та середнього бізнесу загальнонаціонального масштабу в Україні. Фінанси підуть на створення в 15 регіонах України центрів розвитку бізнесу, в яких малі та середні підприємства будуть отримувати консультаційну допомогу з юридичних і ринкових питань ведення бізнесу в Україні та за кордоном. Першочергово центри будуть сприяти старту бізнесу в таких проектах, як сільське господарство, енергоефективність, бізнес у сфері екології, підвищення якості суспільних послуг та інфраструктури, інноваційних технологій.

  За словами заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Юлії Клименко, одне з головних завдань центрів підтримки бізнесу - зробити шлях підприємців до Європи простішим. "Якщо малі та середні підприємці хочуть з прибутком для себе виготовляти, торгувати або купувати в ЄС, вони повинні використовувати переваги DCFTA - зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом. У цьому їм допомагатимуть консультанти центрів", - поінформувала посадовець.

  Як зазначається у повідомленні прес-служби згадуваного вище міністерства, "в якості додаткових ініціатив, які передбачають допомогу Україні на розвиток малого та середнього бізнесу, ЄС планує надати 40 млн євро для фінансування Фонду гарантування кредитів. Іншими словами, українські банки отримають додатковий стимул кредитувати розвиток малого та середнього бізнесу". 

  Нагадаємо, 27 серпня 2015 року голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер запевнив, що МВФ передасть Україні два останні транші фінансування. 

  Попередній матеріал
  Президент підписав закон щодо участі об'єднаних територіальних громад у виборах
  Наступний матеріал
  Клопотання про обрання запобіжного заходу суд розглядатиме в понеділок - Швайка
  Теги:
  Loading...