trend.az

Єменські хусити погодилися на мирний план, запропонований ООН

  Відповідного листа представники хуситів Ємену надіслали генеральному секретарю ООН Бан Кі-муну.

  План, що складається з семи пунктів розробили під час переговорів в Омані, повідомляє AP. Він передбачає, зокрема, припинення вогню, відведення збройних угруповань з міст і повернення столиці, Сани, уряду країни. Водночас президент Ємена наполягає на тому, щоб хусити повністю повернули всі території, які вони зайняли упродовж останнього року, перш ніж підписувати нову угоду, ті ж відмовляються. Кажуть, що це не є взаємно вигідною пропозицією.

  Тим часом організація Аmnesty international оприлюднила звіт щодо ситуації в Ємені. У ньому засуджується постачання Сполученими Штатами зброї до Саудівської Аравії, адже та застосовує її для обстрілів Ємена, де гинуть мирні мешканці.

  Нагадаємо, від початку збройного конфлікту в країні, за оцінками ООН, загинули майже 5 тис. людей, половина з них мирні мешканці.

  "Ми отримали свідчення того, що мирні мешканці загинули внаслідок застосування американської зброї. Це є порушенням міжнародного права і може стати причиною розслідування. Тому ми закликаємо США припинити постачати зброю членам коаліції, які здійснюють повітряні атаки. Ми також закликаємо міжнародну спільноту розслідувати можливість військових злочинів, скоєних у Ємені", - повідомив співробітник Аmnesty international Раша Мохамед.

  Нагадаємо, 21 вересня у Ємені звільнили шістьох іноземних полонених. Серед звільнених двоє громадян США та один із Великої Британії.

  Попередній матеріал
  Клімкін: У Парижі Меркель демонструвала докази присутності російських військ на Донбасі
  Наступний матеріал
  Аеропорт Київ призупинив рейси "Трансаеро" через заборгованість авіакомпанії
  Теги:
  Loading...