Вікіпедія

Єдиний російський авіаносець відправили на кількарічний ремонт

  Сьогодні, 14 травня, єдиний російський важкий авіаносний крейсер "Адмірал флоту Радянського Союзу Кузнєцов" став у док на ремонт.

  Про це повідомляє Lenta.ru з посиланням на офіційні джерела. Як повідомили у прес-службі Північного флоту РФ, ремонт буде проходити на 82-му судноремонтному заводі в селищі Росляково (в околиці Североморська, Мурманська область). Судноремонтники спочатку оглянуть корабель, а потім приймуть рішення про обсяги ремонту.

  Про необхідність капітального ремонту корабля було заявлено ще в 2010 році, його планувалося почати ще в 2014 році.

  Про характер і терміни нинішнього ремонту не повідомляється, проте в 2013 році глава заводу "Звьоздочка" Володимир Нікітін оцінив час, необхідний на повний капітальний ремонт і модернізацію корабельних систем, у три-чотири роки. Повідомлялося, що ці роботи повинні проходити в Северодвінську, а не в Росляково. Крім того, ще в липні 2014 джерела в промисловості заявляли, що "Кузнєцов" стане на такий ремонт тільки ще через три або чотири роки.

  Важкий авіаносний крейсер "Адмірал флоту Радянського Союзу Кузнєцов" належить до проекту 1143.5. Це єдиний у складі ВМФ Росії корабель такого типу. Він був збудований ще за часів СРСР в українському Миколаєві. На етапі проектування його планувалося назвати "Радянський Союз", потім – "Рига", в процесі будівництва його тричі перейменовували: спершу в "Леоніда Брежнєва", потім в "Тбілісі" і, нарешті, в 1990 році корабель отримав своє нинішнє ім'я.

  Нагадаємо, у квітні цього року в Росії ремонтували атомний підводний ракетний крейсер "Орел" (того ж класу, що й затонулий "Курськ"), але в процесі спалили, а потім затопили.

  Попередній матеріал
  Національне Антикорупційне бюро має розширити свої повноваження – Яценюк
  Наступний матеріал
  10 найдорожчих скульптур світу

  Російська атомна субмарина загорілася, а потім потонула, не виходячи в море

  Латвія зафіксувала поблизу своїх територіальних вод дві російські субмарини

  Біля берегів Латвії зафіксували російський військовий корабель і субмарину

  Швеція заявила про порушення її кордону невідомою субмариною