Сіндзо Абе 5.ua

Японський прем'єр вибачився за дії його країни під час Другої світової війни

  Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе приніс вибачення всім, хто постраждав від політики Японії в роки Другої світової війни.

  Про це він заявив на прес-конференції в п'ятницю у своїй промові, присвяченій річниці капітуляції Японії, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Наша країна з глибоким усвідомленням від усього серця знову приносить вибачення за свої дії у світовій війні", - заявив прем'єр Японії. "Дана позиція уряду з питання історії залишається незмінною", - додав він.

  При цьому Абе зазначив, що покоління, які не були залучені в конфлікт минулого, не повинні нести на собі тягар постійних вибачень.

  "Ми не повинні дозволяти, щоб наші діти, онуки й наступні покоління, які не мають відношення до цієї війни, повинні були вибачатися", - підкреслив Абе.

  Нагадаємо, 15 серпня 1995 року прем'єр Японії Т.Мураяма виступив зі знаменитою промовою на честь 50-річчя завершення Другої світової війни, в якій визнав, що дії Японії в роки війни завдали величезних збитків народам іншим країн, у тому числі в Азії. Після цього його вибачення повторив прем'єр-міністр Японії Дзюн'їтіро Коїдзумі в 2005 році.

  Як повідомляв 5.ua, Японія готує резолюцію про повну відмову в світі від ядерної зброї, яку має намір висунути на розгляд Генеральної асамблеї ООН.

  Попередній матеріал
  Терористи ведуть активний вогонь по позиціях сил АТО з артилерії, але в ближній бій не лізуть - Лисенко
  Наступний матеріал
  35-й російський "гумконвой" вдерся на територію України
  Теги:
  Loading...