expres.ua

Японська і китайська платіжні системи відмовились випускати карти для банку друзів Путіна

  "СМП-Банк", що належить братам Аркадію і Борису Ротенбергам, отримав відмову у випуску карт від японської платіжної системи JSB і китайської UnionPay.

  Про це в кулуарах конференції "Банківські картки: практика і трансформація" поскаржилась відомила журналістам віце-президент "СМП-банку" Олена Дворових, передає "Медуза".

  "СМП-Банк" в 2014 році підпав під дію американських санкцій, введених через агресію РФ проти України, у зв'язку з чим платіжні системи Visa і MasterCard перестали обслуговувати випущені ним картки.

  Влада РФ обіцяла захистити російські банки від санкцій запровадженням власної "Національної системи платіжних карт" (НСПК), яка в 2015 році повинна була б обслуговувати всі внутрішні російські транзакції. Однак з'ясувалося, що Visa і MasterCard відмовляються випускати пластикові карти для російських банків, які підпали під санкції, навіть за умови обробки транзакцій в НСПК. Як ми повідомляли, про ці "складнощі" сьогодні розповіла заступник голови ЦБ РФ Ольга Скоробогатова.

  Центробанк РФ обіцяє пошукати додаткову інформацію і розібратися в питанні, повідомила Скоробогатова.

  Робота над створенням "Національної системи платіжних карт" начебто велась в РФ ще з 1990-х років, і була прискорена в 2014 році після відмови Visa і MasterCard здійснювати операції по картах санкційних банків. Обидві міжнародні платіжні системи погодилися перевести внутрішні російські транзакції в НСПК.

  Попередній матеріал
  Генпрокуратура розсекретила частину матеріалів по справі Пукача
  Наступний матеріал
  На Київщині судитимуть селищного голову, котрий залучав підлеглих працівників до "антимайданівських" заходів

  Російські банки не можуть замовляти нові картки Visa і MasterCard

  В Росії збанкрутував Суднобудівний банк

  Внаслідок економічної кризи в РФ закриються сотні банків - Bloomberg

  Російський рубль знову падає