bbc.com

Якщо не знищити ІД, Європі загрожує хвиля терактів - екс-прем'єр Великої Британії

  Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Тоні Блер попередив про загрозу масштабної хвилі терактів у Європі, підтримавши рішення парламентаріїв схвалити авіаудари проти "Ісламської держави" в Сирії.

  Про це повідомляє theguardian.

  Під час виступу у Вашингтоні екс-прем'єр висловив підтримку рішенню парламентаріїв схвалити авіаудари проти "Ісламської держави" в Сирії. Блер заявив, що якщо не завдати поразки угрупуванню та її ідеології, Європу очікують теракти масштабніше, ніж напади в Парижі у Сен-Дені, що відбулися у листопаді.

  "Переконання в тому, що існує вроджена неприязнь між ісламом і Заходом, аж ніяк не доля небагатьох", - сказав він. Колишній прем'єр переконаний, що "ті, хто вірить у ідеї ІД і апокаліпсису, що лежать великою мірою в основі пропаганди терористів, проникнули вглиб мусульманських громад".

  При цьому він зазначив, що "зрозуміло, переважна більшість мусульман повністю відкидають джихадизм, подібний до того, що сповідує ІД".

  "Однак у багатьох мусульманських країнах багато людей вірить у те, що за терактами 11 вересня (2001 рік) стояли ЦРУ і євреї. У служителів культу, які закликають вбивати "невірних" і відступників або до джихаду проти євреїв, є прихильники у "Твіттері", кількість яких обчислюється мільйонами. У цієї ідеології глибоке коріння. Ми повинні їх викорчувати".

  Нагадаємо, Британія почне бомбити позиції "Ісламської держави" у Сирії.

  Попередній матеріал
  У Пакистані готують судовий позов до Британської королеви через діамант у її короні
  Наступний матеріал
  Шокін призначив першого заступника керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури