greenpeace
5.ua

У Перу судять чільника Greenpeace за пошкодження ліній Наска

  Виконавчий директор міжнародної організації Greenpeaceсьогодні постане перед судом у Перу. Він свідчитиме у справі про руйнування так званих ліній Наска – геогліфіву однойменній пустелі.

  Активісти Greenpeace видерлися на плато й розклали біля одного з зображень величезний текст "Час змін! Майбутнє можна відновити". Таке послання адресували учасникам кліматичної конференції в Лімі.

  Фахівці кажуть – реставрувати частину плато, затоптану гринпісівцями, неможливо. Уряд Перу відмовився прийняти вибачення організації.

  Лінії Наска – це група величезних геометричних фігур, ліній та малюнків, розташованих на площі в десятки квадратних кілометрів. Побачити їх можна лише з повітря. Хто, як, коли і навіщо створив зображення – досі невідомо. Вони зберігаються щонайменше тисячу років лише завдяки специфічному клімату. Однак, навіть людські сліди лишаються на плато назавжди, тому наближатися до геогліфів суворо заборонено. За це уряд Перу карає ув'язненням до 5 років і величезними штрафами.

  Із цього приводу чільник Greenpeace Кумі Найду заявив: "Я переконаний, що учасники цієї акції мали лише добрі наміри. Але я із сумом визнаю: тому, що сталося в пустелі Наска, немає жодного виправдання. Ми прагнемо співпрацювати з археологічною спільнотою Перу, міністерством культури та знайти бодай якийсь спосіб виправити те, що накоїли наші активісти".


  Попередній матеріал
  У зоні АТО за добу загинули 5 українських бійців - РНБО
  Наступний матеріал
  Угорщина прийме на лікування 20 поранених бійців АТО

  Путін уздрів в акції «Грінпіс» вимагання грошей

  Міжнародний трибунал почав розгляд скарги Нідерландів на дії Росії щодо активістів "Грінпіс"

  В Росії мітингують на підтримку затриманих активістів «Грінпіс»

  Інцидент з "Грінпіс". Росія неодноразово просила Нідерланди зупинити "Арктик Санрайз"