Wikileaks: США шпигували за трьома президентами Франції

  Чергову порцію скандальних матеріалів оприлюднив сайт Wikileaks. Згідно з опублікованими документами, американська агенція нацбезпеки прослуховувала телефонні розмови президентів Франції Жака Ширака, Ніколя Саркозі та Франсуа Олланда, а також стежила за французьким кабінетом міністрів і послом Франції у США.

  Париж відреагував жорстко. У МЗС Франції викликали американського посла для пояснень. Франсуа Олланд зібрав раду національної безпеки, на якій розглянули цю інформацію і назвали стеження за французькими посадовцями - неприпустимим.

  Йдеться про інформацію, опублікованій 23 червня, французькою газетою La Libеration та інтернет-порталом Mediapart. Згідно даним, отриманим журналістами від неурядової організації Wikileaks, Агентство національної безпеки США шпигувало, щонайменше, за трьома французькими президентами.

  Єлисейський палац оприлюднив заяву, у якій йдеться, що Франція не терпітиме дій, що загрожують її безпеці і захисту національних інтересів. Водночас у американській Раді Національної безпеки усі закиди спростовують і запевняють, що телефонні розмови Франсуа Олланда не прослуховують.

  Попередній матеріал
  У Києві невідомий пограбував банк на 600 тис. грн і спокійно пішов з місця злочину
  Наступний матеріал
  Французька компанія Total покинула спільний з "Газпромом" проект - ЗМІ