винищувач_літак_Литва 5.ua

Винищувачі НАТО за два тижні перехопили 11 російських літаків над Балтикою

  Лише невелика частина "путінських соколів" літали за міжнародними правилами – із льотними планами та увімкненими транспордерами, і реагували на спроби із ними зв’язатись.

  З 7 по 20 грудня винищувачі НАТО, які чергують в Балтійських країнах в рамках програми "Повітряна поліція" (NATO Air Policing mission in the Baltic states) 11 разів піднімалися для супроводу російських літаків, які летіли в міжнародному повітряному просторі над Балтійським морем, повідомляє Delfi. За цей час винищувачі НАТО п'ять разів ідентифікували та супроводжували розвідувальний літак Іл-20 – пілоти летіли без заздалегідь узгодженого льотного плану, з вимкненим транспондером, однак часом підтримуючи зв'язок з диспетчерами. Найбільш інтенсивним днем для місії Балтійської "повітряної поліції" було 15 грудня, коли три рази був ідентифікований російський винищувач Су-27, який слідував без льотного плану, з вимкненим транспондером та не підтримував радіозв'язок.

  Також супроводжувались транспортні літаки Ан-72, Ан -26, Ан-124, Іл-76 Ту-134 – вони здебільшого летіли за правилами і не порушували повітряного простору інших країн, однак Ан-26 та Ан-124 мали вимкнені транспондери.

  Наразі місію НАТО із Балтійського повітряного патрулювання з Шяуляй (Литва) здійснює контингент ВПС Угорщини з чотирма винищувачами JAS -39 Gripen, а з Емарі (Естонія) несуть чергування чотири німецьких винищувачі Eurofighter Typhoon.

  Нагадаємо, напередодні російський літак-шпигун вторгся у повітряний простір України.

  Попередній матеріал
  Сайдік: Тристороння контактна група продовжить роботу над виконанням Мінських угод у 2016 році
  Наступний матеріал
  Нардеп про держбюджет: Уряд намагається ламати парламент через коліно
  Теги:
  Loading...