www.ntv.ru

Винищувачі НАТО перехопили російський військовий літак на кордоні Латвії

  Інцидент стався сьогодні над Балтійським морем.

  Про подію повідомили Національні збройні сили Латвії у своєму офіційному мікроблозі у Twitter. Там зазначається: "Надзвукові винищувачі Повітряної поліції 17 грудня в міжнародному повітряному просторі над Балтійським морем біля латвійського кордону ідентифіковано один Ан-72 російських повітряних сил".

  Як можна зрозуміти з повідомлення, літак РФ був перехоплений ще до вторгнення до латвійського повітряного простору. Ан-72 – радянський транспортний літак короткого злету та приземлення, розроблений українським КБ "Антонов" у 1970-х роках. У різних комплектаціях може використовуватись для виконання військово-транспортних, розвідувальних або патрульних завдань.

  Нагадаємо, днями Грузія звинуватила Росію у двох порушеннях повітряного простору країни, однак у Кремлі усе традиційно заперечили. Тим часом, попередня подібна провокація російської авіації проти Туреччини закінчилась для РФ збиттям літака-порушника, у відповідь на що Кремль ініціював хвилю антитурецької істерії у ЗМІ та органах влади, запровадив санкції та чинить нові провокації. Останні уже призвели до дефіциту низки товарів у самій РФ - наприклад, до курйозної нестачі турецької тканини для пошиття футболок з антитурецькими гаслами.

  Попередній матеріал
  Канада надала на підтримку патрульної поліції України майже 5 млн канадських доларів
  Наступний матеріал
  Столтенберг заявив, що у НАТО ніколи не сумнівалися у наявності військ РФ на Донбасі