Вибори в Молдові: в Кишиневі перемагає проєвропейський мер

  У Молдові у неділю відбувся другий тур місцевих виборів, який називали випробуванням курсу країни – на продовження європейської інтеграції чи на повернення до російського курсу.

  У повідомленні йдеться, що найбільше уваги привертали вибори мера столиці Кишинева. За попереднім результатом підрахунку 99% голосів, веде перед дотеперішній мер, заступник голови проєвропейської Ліберальної партії Дорін Кіртоаке. 36-річний політик очолював місто вже два терміни. Нині він отримує перші неформальні привітання, передає видання "Радіо Свобода".

  Його суперниця, висуванка проросійської Партії соціалістів 59-річна Зінаїда Гречана, яка була прем’єр-міністром Молдови в останньому уряді комуністів у 2008–2009 роках, за цими попередніми даними, відстає майже на 7%. Але вона не визнає поразки; в її партії тепер говорять, що оскаржать результати виборів у Кишиневі, бо, мовляв, мають докази фальсифікацій - про які вони й не згадували, доки представниця соціалістів, як виглядало, ще мала шанс на перемогу.

  Йдеться, що загалом у нинішньому другому турі вибори відбувалися в 458 населених пунктах, де в першому турі 14 червня ніхто не отримав понад 50% голосів.

  Як ми уже повідомляли раніше, здобули перемогу у своїх містах - бізнесмен Ілан Шор, якого обвинувачують у виведенні з молдовських банків за кордон понад мільярда леїв, і Ренато Усатий, який торік не зміг взяти участь у парламентських виборах через обвинувачення в іноземному фінансуванні кампанії.

  Попередній матеріал
  Сонячний літак Solar Impulse-2 відновив свій політ
  Наступний матеріал
  Яресько закликає українців не боятися дефолту