день боротьби з курінням_ЦИГАРКА 5.ua

ВООЗ: Європа лідирує за споживанням алкоголю і тютюну

  Всесвітня організація охорони здоров'я оприлюднила звіт, згідно з яким Європа утримує світове лідерство зі споживання алкоголю і тютюну.

  Регіон, до якого дослідники ВООЗ додали деякі частини Азії, тримає першість у світі за кількістю випитого спиртного на душу населення - 11 літрів чистого алкоголю на рік, повідомялє BBC Україна. Через це, попереджають чиновники, нинішня молодь може не дожити до віку своїх бабусь і дідусів.

  Крім того, за даними ВООЗ, більшість людей у Європі занадто повні. 59% населення мають або надлишкову вагу або страждають на ожиріння. Водночас у новій доповіді про здоров'я європейців ВООЗ зазначає, що боротьба з раком, діабетом і серцево-судинними захворюваннями йде успішно і смертність від цих хвороб, зокрема й від інфарктів та інсультів, знижується.

  Проте позитивний ефект може бути зведений нанівець курінням: згідно зі статистикою, курить близько третини населення Європи - це найвищий показник серед усіх регіонів світу. У доповіді йдеться, що ці цифри є "тривожно високими".

  Регіональний директор Європейського ВООЗ Сюзана Джейкаб зазначила: "Цей звіт демонструє обнадійливий прогрес". "Але є дуже реальний ризик, що ці досягнення будуть втрачені, якщо куріння і споживання алкоголю триватиме на нинішньому рівні", - зазначила Джейкаб.

  Нагадаємо, 31 травня у світі відзначали День боротьби з курінням. Європейські країни протягом останніх 10 років поступово запроваджують дедалі суворіші обмеження задля боротьби із цією звичкою. Так, у Британії, де антитютюнова кампанія стартувала вісім років тому, суттєво поліпшився показник здоров'я у дітей, які менше хворіють на респіраторні захворювання, адже вони менше дихають тютюновим димом від дорослих, що курять поряд.

  Попередній матеріал
  На Чернігівщині викрили викрадення 50 тонн нафти з родовища
  Наступний матеріал
  39-й так званий "гумконвой" з Росії перетнув український кордон
  Теги:
  Loading...