rbc.ua

ВООЗ може ввести міжнародний режим надзвичайного стану через вірус Зіка

  Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Маргарет Чан заявила, що в західній півкулі носіями вірусу Зіка можуть стати 3-4 млн осіб.

  Про це повідомляє видання ZN.UA.

  ВООЗ створює спеціальний відділ по боротьбі з хворобою, який збереться вже 1 лютого і розгляне масштаб загрози. Є ймовірність, що за підсумками засідання ВООЗ запровадить міжнародний режим надзвичайного стану.

  Вакцини для запобігання інфікування тропічним вірусом Зіка або її лікування не існує. Рознощиком вірусу є комар Aedes aegypti. Вірус Зіка є вкрай небезпечним для організму в період внутрішньоутробного розвитку. У Бразилії вже виявлено 3893 випадки мікроцефалії, ймовірно викликаної цим вірусом. Згідно з інформацією ВООЗ, на даний момент у країні інфіковано близько 1,5 млн осіб.

  Вірус Зіка, відомий у країнах Африки та Азії, у 2015 році досить швидко почав поширюватися Південною Америкою. На даний момент випадки захворювання відзначені у 22 країнах світу.

  Як повідомляв 5.ua, в Америці поширюється небезпечний вірус Зіка. Таке стверджували науковці та лікарі на черговому засіданні Виконавчої ради Всесвітньої організації охорони здоров'я. Станом на 28 січня вірус Зіка зафіксували ще у трьох країнах Європи – Португалії, Фінляндії та Німеччині.

  Попередній матеріал
  Фінляндія розгляне перспективи вступу до НАТО
  Наступний матеріал
  Кількість обстрілів у зоні АТО зростає, а їхня географія розширюється - штаб

  В Україні небезпеки поширення вірусу Зіка немає, але інфікуватись можуть туристи – Держсанепідемслужба

  ВООЗ скликала екстрене засідання через вірус Зіка

  Вірус Зіка зафіксували ще у трьох країнах Європи

  Лихоманка Зіка у Європі: чим це небезпечно