Глибина Охотського моря в тому місці, де затонув траулер "Далекий Схід", не дозволяє водолазам спуститися до нього. Про це повідомляє "Интерфакс" з посиланням на експертів.
За словами президента Далекосхідної асоціації морських капітанів Петра Осичанського, глибина моря в тих координатах, де затонув траулер складає 200 метрів, тоді як водолази можуть опуститися на глибину не нижче 90 метрів, а проводити роботи – на глибині до 60 метрів.
У прес-службі Далекосхідного регіонального центру МНС РФ інформагенції розповіли, що розглядають всі можливі варіанти того, де можуть перебувати зниклі 13 осіб, у тому числі всередині затонулого судна.
Осичанський додав, що обстежити судно можна за допомогою підводного апарату, проте він покаже тільки положення траулера, але не людей, не кажучи про те, щоб підняти їх на поверхню.
За даними "Новой газеты", слідство припускає, що аварія судна сталося через зіткнення судна з крижиною або якимсь непізнаним підводним об'єктом, однак морський експерт Михайло Войтенко наполягає, що судно не може миттєво перевернутися і потонути через пробоїни, отримані в результаті зіткнення з будь-якими підводними об'єктами. Експерт вважає, що судно затонуло в результаті втрати остійності, яка не відповідала вимогам безпеки ще до вибірки трала. За словами Войтенка, перекидання судна в результаті втрати остійності є зараз найстрашнішим типом морської катастрофи – у людей не залишається часу на порятунок.
Це частково підтверджують дії Слідчого комітету РФ, який порушив кримінальну справу за фактом аварії траулера за частиною 3 статті 263 КК РФ ("порушення правил безпеки руху та експлуатації водного транспорту, що спричинило смерть двох або більше осіб").
Нагадаємо, траулер "Далекий Схід" затонув в Охотському морі в 250 кілометрах від Магадана. На борту судна перебували 132 людини. На даний момент жертвами стали 56 осіб, серед них - один українець. 63-ох моряків вдалося врятувати, і ще 13 залишаються зниклими безвісти.