rosndp.org

Влада Росії влаштувала інформаційну блокаду своїм науковцям

  Відсьогодні російські дослідницькі інститути та виші залишились без підписки на більшість світових наукових журналів і літератури.

  Як з'ясував "Коммерсант", з сьогоднішнього дня російські вчені опиняться в інформаційній блокаді: вузи і наукові інститути позбудуться підписки на тисячі унікальних наукових журналів, що видаються найбільшою міжнародною компанією Springer. Через різке падіння курсу рубля російська влада в особі "фонду фундаментальних досліджень" не погасила борг за торішню підписку на базу періодики, яка, за словами вчених, є основним способом отримання інформації з фундаментальних і прикладних наук.

  Як повідомив "Коммерсанту" глава представництва Springer в Росії і країнах СНД Маттіас Айхер, 12 травня компанія закриває доступ до наукових видань для російських вузів і НДІ. На даний момент уряд РФ заборгував компанії 890 тис. євро. "Останні чотири місяці для російських вчених підписка і так була безкоштовною, але продовжувати таку ситуацію більше неможливо", – поскаржився Айхер.

  "Наукова періодика – основний спосіб отримання інформації з фундаментальних і прикладних наук. Саме завдяки журналам вчені залишаються в курсі останніх розробок, новин, експериментів" – БІДКАЄТЬСЯ глава Російської академії наук Володимир Фортов. За його словами, якщо підписка не буде продовжена, російські вчені опиняться в ізоляції від світової науки: "Springer – дуже серйозне видавництво. Якщо їхні журнали стануть нам недоступні, наука не зможе розвиватися повноцінно".

  У 2014 році Springer оцінив річну підписку для російських вчених у 3,2 млн. євро – за ці гроші вони отримали доступ до бази наукових журналів, а також до книг, виданих у 2005-2011 роках. Через девальвацію рубля ця цифра для російського бюджету зросла вдвічі.

  Оператором бюджетних коштів є Російський фонд фундаментальних досліджень (РФФД, перебуває у віданні уряду РФ). У Springer стверджують, що російські партнери навіть не обговорюють питання продовження підписки на 2015 рік: "В РФФД кажуть, що в чинній моделі не можуть працювати через валютні ризики. Але нову модель не пропонують".

  Попередній матеріал
  Угода про ЗВТ між Україною та ЄС запрацює з 1 січня 2016 року, жодних змін до неї не вноситимуть – МЗС
  Наступний матеріал
  Українські бадмінтоністи вибороли три медалі на етапі Кубка Європи у Словенії

  Доповідь Нємцова: Російська влада вербує, озброює і перекидає бойовиків на Донбас

  Російська генпрокуратура бореться з сайтами, які продають заборонену Путіним європейську їжу

  Російські терористи арештовують луганчан за фотографування "бурятів"

  Російські окупанти тиражують брехню про теракти в Криму на роковини депортації,- інтерв'ю Р.Чубарова