grehu.ne

Влада Нігерії повідомила про звільнення 234 жінок з полону "Боко Харам"

  Нігерійські військові врятували ще 234 жінки і дівчини, захоплених бойовиками "Боко Харам" на північному сході країни.

  Про це повідомила влада Нігерії, передає видання "Радіо Свобода". Таким чином, кількість врятованих жінок цього тижня у Нігерії становить 677.

  У повідомленні йдеться, що під час операції бойовики використовували жінок як живий щит, змушуючи їх стріляти у рятувальників, у результаті чого кілька жінок були вбиті. Влада Нігерії повідомляє, що для перевірки стану звільнених заручниць вилетіла команда медиків. Вони встановили, що частина дівчат вагітна, більшість із них - травмовані.

  Зазначається, що наразі невідомо, чи серед звільнених були дівчата, викрадені "Боко Харам" поблизу села Чібок у квітні 2014 року, що викликало міжнародний резонанс. Цього тижня нігерійська армія розгорнула сухопутні війська у районі Самбіса для боротьби х ісламістами "Боко Харам".

  За інформацією правозахисної організації Amnesty International, з минулого року бойовики "Боко Харам" викрали у Нігерії близько 2 тисяч жінок та дівчат. За 6 років збройного протистояння за створення ісламської держави, бойовики "Боко Харам" вбили у Нігерії та сусідніх державах тисячі людей, сотні заручників перебувають у їхньому полоні.

  Попередній матеріал
  У Харкові затримано "Кота", який збирався влаштувати теракт у Харкові - СБУ
  Наступний матеріал
  Росія посилює бойовиків на Донбасі

  В Камеруні йдуть бої між урядовою армією і бойовиками "Боко харам"

  Нігерійські терористи з "Боко Харам" знищили 150 людей у місті Бага

  У Камеруні ліквідували 180 бойовиків "Боко Харам"

  Бойовики "Боко Харам" вбили понад 100 людей у Нігерії