Туреччина 5.ua

Відсьогодні набуває чинності угода між ЄС та Туреччиною щодо врегулювання міграційної кризи

Нелегалів, які віднині прибуватимуть до Греції і не отримуватимуть офіційного статусу біженця, їх відправлятимуть до Туреччини

На утримання біженців ЄС надасть 6 млрд євро. В обмін - звідти до Європи забиратимуть таку ж кількість сирійців, яких Анкара визнає біженцями. Самі ж турки з червня отримають безвізовий в'їзд до країн шенгенської зони.

В останні кілька тижнів потік людей до Греції різко зріс. Лише у п'ятницю прибули 1,5 тис. осіб. Країна заявила, що поки не в змозі почати процедуру розподіляння мігрантів. До Греції на допомогу вирушають понад дві тисячі фахівців: служба безпеки, міграційні офіцери, перекладачі.

Водночас, мешканці турецьких сіл на узбережжі Середземного моря вже відчули дію нової угоди. Кажуть, що мігрантів, які намагаються потрапити до Греції, за останні два дні значно поменшало.

"До п'ятниці був дуже сильний наплив мігрантів. Але на вихідних їх уже не так багато. А сьогодні потік майже зупинився. Це все завдяки угоді між ЄС та Туреччиною", - зазначили очевидці.

Як повідомляв 5.ua, раніше балканські держави відмовилися відкривати свої кордони для біженців, які застрягли у Греції. Євросоюз провів екстрене засідання. Домовилися нелегалів, які прибули до Євросоюзу, масово депортувати до Туреччини.

Попередній матеріал
Хвора на гостре ураження нирок дівчинка потребує термінової допомоги
Наступний матеріал
У Запоріжжі маршрутка врізалася в опору моста
Loading...

Туреччина почала стримувати потік біженців до Європи

У Брюсселі розпочинає роботу екстрений саміт Туреччина-ЄС щодо кризи з біженцями

Італія і Німеччина хочуть перевіряти всіх біженців, які прибувають до ЄС