Від землетрусу у Катманду пошкоджено 90% пам’яток, на відбудову яких знадобиться 5-7 років

Влада Непалу потроху береться за відбудову, насамперед, історичної спадщини, яка приваблювала до країни туристів і годувала мільйони людей.

У руїнах знаходиться  центральна площа Катаманду Дурбар, де зводили на престоли королів і проводили релігійні свята

"Пошкоджені 90% відсотків пам'яток. На відбудову знадобиться 5-7 років. Потрібен час і мільярди рупій", - повідомив голова департаменту археології Нараян Надал.

В ЮНЕСКО підтверджують: пошкоджені щонайменше 70% - переважна більшість об'єктів долини Катманду, внесених до переліку світової спадщини. В уряді Непалу кажуть, що постраждали ще 20 пам'яток у віддалених районах. Проте наскільки серйозно - оцінити поки що неможливо. Окрім них, у руїнах - безліч стародавніх храмів, до жодних реєстрів не внесених.

На допомогу волонтерам, які хочуть допомогти у відновленні  пам’яток, надіслали непальську армію, але не археологів. Безіменні храмами вони поки що не відновлюватимуть -  рук бракує навіть на пам'ятки історії. Щонайменше рік знадобиться лишень на те, щоби скласти креслення майбутньої реставрації. А сама відбудова з оригінальних матеріалів і за детальними малюнками  може розтягнутися на роки.

Попередній матеріал
Українці в Непалі почали посадку на Іл-76 ДСНС
Наступний матеріал
Ле Пен побажав дочці програти президентські вибори у Франції

Під час землетрусу в Непалі постраждав громадянин України - МЗС

Єврокомісія виділила ще понад 16,5 млн євро на ліквідацію наслідків землетрусу в Непалі

Непал оприлюднив останні дані щодо жертв землетрусу

Кількість жертв землетрусу в Непалі перевищила 7 тисяч