Фото whitehouse.gov

Вето оборонного бюджету США не перешкодить наданню зброї Україні - посольство

  Вето, яке Барак Обама наклав на Закон про асигнування для національної оборони США в 2016 році, не пов'язане із затвердженою Конгресом військовою допомогою для України.

  Про це йдеться у повідомленні Посольства України в Сполучених Штатах, передає "УНІАН".

  "Президент  США Барак Обама наклав вето на закон про бюджет на підтримку оборони США на 2016 рік через низку причин, не пов'язаних з обсягом допомоги Україні, що передбачена в даному документі", - роз'яснюється у документі. Зокрема наголошується, що глава Білого дому аргументував своє вето секвестром бюджету, який залишається в силі, ігноруванням Конгресом низки запропонованих Адміністрацією реформ з модернізації армії, а також те, що положення даного документу унеможливлюють закриття в'язниці Гуантанамо, яке є принциповим для Барака Обами ще з часу його президентської кампанії.

  Як зазначає видання, обсяг оборонної допомоги для України на 2016 рік у розмірі $300 млн не викликав заперечень з боку президента США.

  Тепер документ повертається до Конгресу, де для подолання президентського вето необхідні голоси двох третин Сенату та Палати представників. Відповідне голосування Палати представників заплановане на 5 листопада 2015 року.

  Відзначається, що навіть у разі ненабуття чинності згаданим законом та іншими складовими бюджету США на 2016 рік, військова та інша допомога Україні триватиме, адже у такому випадку буде запроваджена так звана "резолюція, що триває", яка перенесе на 2016 рік всі заплановані обсяги фінансових видатків, які є у бюджеті 2015 року. 

  Нагадаємо, Сенат Конгресу США ухвалив надання Україні бойової зброї.

  Попередній матеріал
  За програмою СБУ "На тебе чекають вдома" ще двоє бойовиків покинули лави "ДНР"
  Наступний матеріал
  Фільм про Сенцова стане спецподією на "Молодості"