Тереза Мей / Wikipedia

Велика Британія заморозить активи підозрюваних у вбивстві Литвиненка

  Крім того, британське МЗС викличе російського посла, щоб висловити "глибоке невдоволення" у зв'язку з імовірною причетністю до вбивства російського президента Володимира Путіна.

  Уряд Великої Британії оголосив, що активи росіян Дмитра Ковтуна і Андрія Лугового, які є підозрюваними у справі про вбивств колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка, будуть заморожені. Про це заявила чільниця британського Міністерства внутрішніх справ Тереза Мей, коментуючи доповідь, яку раніше 21 січня оприлюднив суддя Високого суду Лондона Роберт Оуен за результатами публічного дізнання у справі про загибель Литвиненка, передає Meduza.

  Мей також повідомила, що у зв'язку зі загаданими в доповіді висновками про ймовірну причетність російської влади до цього злочину, посла РФ у Великій Британії викличуть до МЗС країни. Російському дипломату висловлять "глибоке невдоволення".

  Видання зазначає, що можлива причетність влади РФ до вбивства Литвиненка, за словами Мей, викликає "глибоку стурбованість". Такі дії є "грубим і неприйнятним порушенням міжнародних законів і цивілізованої поведінки", додала міністр.

  Як повідомляв 5.ua, у четвер, 21 січня, суддя Високого суду Лондона Роберт Оуен оприлюднив доповідь за результатами розслідування у справі вбивства колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка. У документі, зокрема, йдеться про те, що вбивство було, ймовірно, схвалене президентом Російської Федерації Володимиром Путіним. Водночас безпосередніми виконавцями вбивства були бізнесмен Дмитро Ковтун і колишній співробітник ФСБ Андрій Луговий.

  Нагадаємо, Олександр Литвиненко отримав політичний притулок у Великій Британії у 2001 році. Він неодноразово закидав російським високопосадовцям причетність до злочинних схем. 1 листопада 2006 року його отруїли радіоактивним ізотопом, полонієм-210, і за три тижні він помер у лікарні.

  Попередній матеріал
  Російський рубль продовжує падіння
  Наступний матеріал
  У Будинку профспілок можуть створити музей Майдану

  Луговий пов'язав звинувачення у вбивстві Литвиненка з Майданом та "антиросійською істерією"

  Кемерон відреагував на результати розслідування вбивства колишнього офіцера ФСБ Литвиненка

  Британські слідчі довели причетність російських спецслужб до вбивства Олександра Литвиненка

  Путін нагородив орденом ймовірного вбивцю Литвиненка - ЗМІ

  Підозрюваний у вбивстві Литвиненка не пройшов тест на детекторі брехні - The Guardian

  5 канал - трансляція наживо