Twitter / Татьяна Волкова

"Ватникам тут не місце" – подробиці акції протесту московських студентів

  Студенти та викладачі РДГУ з плакатами "Ватникам тут не місце" напередодні зірвали лекцію одного з лідерів "Антимайдан" Миколи Старикова.

  У Москві студенти та викладачі Російського державного гуманітарного університету влаштували в четвер акцію протесту під час виступу одного з лідерів руху "Антимайдан" Миколи Старикова. Лекція Старикова повинна була відбутися в рамках турне активістів "Антимайдану" по російських вузах, в рамках якого про "змову Заходу проти Росії" студентам вже намагалися розповідати лідер "Нічних вовків" Олександр Залдостанов ("Хірург") і голова парламенту так званої "Новоросії" Олег Царьов. Виступи лідерів "Антимайдану" вже відбулися в МГТУ імені Баумана, Фінансовому університеті при уряді РФ, РУДН, МГСУ, Інституті державного управління та права.

  "Радіо Свобода" повідомляє подробиці акції з посиланням на одгну із студенток РДГУ, Тетяну Волкову, "Стариков вже півтори години віщає. З аудиторії потихеньку випаровуються слухачі. Неможливо чути по 50 разів: геополітика, Крим, ліберали". Політолог приїхав в РДГУ в рамках кампанії з роз'яснення студентам російських вузів "внутрішньої і зовнішньої політики". Офіційно захід називається "Сценарії майбутнього Росії. Лекція-дискусія".

  Студентам Російського державного гуманітарного університету Миколи Старикова представили як провідного російського експерта з питань протидії "кольоровим революціям". Такої честі він удостоювався не в кожному з вузів, де виступав раніше: наприклад, в анонсі лекції в газеті Московського державного будівельного університету Старикова, "Хірурга" і Олега Царьова навіть не назвали іменами, об'єднавши одним словом "експерти".

  Микола Стариков – автор книг "Головний ворог Росії. Все зло приходить з Заходу", "Хто фінансує розвал Росії? Від декабристів до моджахедів", "Хто змусив Гітлера напасти на Сталіна. Фатальна помилка Гітлера", "Хаос і революції – зброя долара ", комерційний директор "Першого каналу" в Санкт-Петербурзі, номінант премії газети "Коммерсант" "Лизькість до тіла-2010" - через вірнопіддані висловлювання про Володимира Путіна. Послухати виступ Старикова, за свідченням Тетяни Волкової, зібралися близько 20 студентів. Однак початок лекції було фактично зірвано: деякі з присутніх в аудиторії розгорнули плакати з написами "Конспірології в університеті не місце", інші вийшли до трибуни і спробували відняти у оратора мікрофон, а доцент кафедри історії та теорії культури РДГУ Костянтин Ерусалимский вступив зі Стариковим в дискусію – правда, без особливого успіху. За словами Костянтина Єрусалимського, присутність подібних "лекторів" у центральній аудиторії суперечить не тільки духу, але й уставу університету.

  "Прийшло дуже небагато народу, було видно, що цей захід з різних міркувань проігнорувало більшість викладачів і студентів. По-друге, підхід до проблеми виключав нормальну дискусію, опонування не передбачалася. Сторону, яка повинна була опонувати, відразу ж демонізували і піддавалася ідеологічному тиску. І те, що ми побачили на самому початку – відеоролик з прокламаціями проти "помаранчевої революції" – дало зрозуміти: це не академічний захід, перед нами ідеологи, політичні активісти. Тому я вважав для себе особисто просто питанням академічної гігієни, просто гігієни, вибачте, відразу ж відреагувати на те, що я побачив!" – розповів викладач.

  За даними "Радіо Свобода", студентів інших вузів могли просто пригнати на цю "лекцію", вони могли просто сидіти там і займатися своїми справами. РДГУ став єдиним вузом, студенти та викладачі якого виступили проти присутності у своїх стінах "агітаційної бригади" "Антимайдану". 21 травня лекція-дискусія "Сценарії майбутнього Росії" пройшла в МДУ ім. М.В. Ломоносова, в п'ятницю вона запланована в Московському державному інституті міжнародних відносин.

  Twitter / Татьяна Волкова

  Twitter / Татьяна Волкова

  Попередній матеріал
  Меркель вбачає перспективи безвізового режиму для України - Порошенко
  Наступний матеріал
  Порошенко звернув увагу Меркель і Олланда на відсутність прогресу у справі Савченко