Фото REUTERS

Вашингтон відхилив петицію 170 тисяч підписантів про помилування Сноудена

  Апарат президента США Барака Обами відхилив петицію про помилування осілого у Росії інформатора Едварда Сноудена, звинуваченого у шпигунстві.

  Про це повідомляє Інтерфакс-Україна. Екс-співробітник Агентства національної безпеки має повернутися на батьківщину і відповісти за злочинні дії, йдеться в заяві помічника президента країни з боротьби з тероризмом Лайзи Монако, поширеній у відповідь на петицію про помилування Сноудена, підписану майже 170 тис. осіб.

  "Він має повернутися до США і постати перед судом присяжних, а не ховатися в країні з авторитарним режимом", - говориться у заяві помічниці Обами. Вона закликала Сноудена "не бігти від наслідків своїх дій", які поставили під загрозу безпеку США.

  Нагадаємо, у 2013 році колишній співробітник ЦРУ Едвард Сноуден оприлюднив скандальні матеріали про шпигунство американських спецслужб за рядовими громадянами і урядами низки європейських країн, зокрема Німеччини, Іспанії та Франції. Після оголошення США у міжнародний розшук він утік у Гонконг, а потім - у Росію, де більше місяця провів у транзитній зоні московського аеропорту, перж ніж зміг отримати притулок. Втім, нещодавно він заявив, що хотів би жити у Женеві.

  Попередній матеріал
  Затримані ГРУшники вдячні Україні, бо українські лікарі їх врятували – радник голови СБУ
  Наступний матеріал
  ГРУшника Александрова не може відвідати матір через протидію Москви - СБУ
  Теги:
  Loading...