golosno.com.ua

В Україні скасували заборону на в'їзд ВІЛ-позитивних іноземців

  Заборону на в'їзд в Україну іноземців та осіб без громадянства з ВІЛ-позитивним статусом скасовано.

  Про це повідомляє прес-служба уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

  Зазначається, що діюча заборона на імміграцію в Україну людям, які живуть з ВІЛ, встановлена Переліком інфекційних хвороб, захворювання на які є підставою для відмови в наданні дозволу на імміграцію в Україну, становить пряму дискримінацію та порушує Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод.

  "22 липня 2015 року уповноважений з прав людини направила листа на адресу Міністра охорони здоров'я України, в якому висловлювалося прохання вжити заходів щодо внесення змін до Переліку з метою усунення дискримінаційних положень і приведення його у відповідність до міжнародних і європейських стандартів в галузі захисту прав людини. У відповідь Міністерство охорони здоров'я  повідомило, що виключило з Переліку дану підставу. Зміни до Переліку набрали чинності 10 липня 2015 року", - йдеться у повідомленні.

  Таким чином, на сьогодні іноземцям та особам без громадянства з ВІЛ-позитивним статусом гарантується можливість безперешкодно іммігрувати в Україну, шукати без надмірних і невиправданих перешкод офіційного працевлаштування тощо.

  Нагадаємо, 1 липня під будівлею уряду ВІЛ-позитивні вимагали ліків. Десятки ВІЛ-позитивних українців вишикувалися у чергу біля приміщення уряду з порожніми пляшками для ліків.

  Попередній матеріал
  В Одесі та Львові патрульна служба офіційно отримає повноваження 20 серпня
  Наступний матеріал
  Олег Синютка: Вибухи у Львові вчинені, щоб дестабілізувати, налякати людей