мігранти 5.ua

В Угорщині міграційна криза: країна стала транзитною зоною для біженців

Угорщина, яка стала транзитною зоною для біженців, тепер намагається стримати потік нелегалів у Євросоюз.

На вокзалі у Будапешті тисячі мігрантів уже кілька діб намагаються потрапити на потяги, але місцева влада заблокувала залізничний рух. Угорські урядовці попереджають, що ЄС має терміново вирішувати проблему.

На вокзалі у Будапешті понад 2 тис. нелегальних мігрантів, у натовпі хаос і паніка. Понад дві доби вони вимагали пустити їх на потяги. Угорська поліція стримувала цей наступ, втім сьогодні дозволила біженцям увійти до приміщення вокзалу.

Сотні мігрантів одразу попрямували до потяга із німецьким прапором на електровозі, що стоїть на платформі. Нелегали сподівалися, що він довезе їх в омріяну Німеччину, країну з ліберальною міграційною політикою і високими соціальними виплатами. Однак поки що жоден потяг не зрушив з місця. Місцева влада скасувала всі рейси до Західної Європи.

Угорщина неодноразово ставала об'єктом критики з боку Брюсселя, мовляв, міграційна політика країни негуманна, відмова реєструвати мігрантів – необґрунтована, а зведений на кордоні із Сербією захисний паркан узагалі порушує права біженців. Офіційний Будапешт, своєю чергою, критикує Європу, наголошуючи, що європейські лідери взагалі не контролюють ситуацію, тоді як Угорщина усіма доступними способами стримує потоки нелегалів у Євросоюз, зокрема у Німеччину.

"Це проблема не європейська, а німецька. Ніхто не хоче лишатися в Угорщині. Для тих, хто хоче лишитися в Угорщині, немає перешкод. Але ніхто не хоче лишатися в Угорщині, Польщі, Словаччині чи Естонії. Всіх хочуть до Німеччини. Наша проблема – їх усіх зареєструвати – і ми будемо це робити", - зазначив прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

Тим часом Берлін, Париж і Рим закликають Брюссель справедливо розподіляти новоприбульців між країнами-членами. У спільному листі до очільниці європейської дипломатії Федеріки Могеріні міністри закордонних справ Німеччини, Франції та Італії вказують на недоліки нинішньої системи надання притулку. Теперішні правила Євросоюзу вимагають, аби мігранти просили притулку в першій країні ЄС, до якої вони потрапили. Саме тому найбільший міграційний тягар припадає на такі держави як Італія, Греція, Македонія та Угорщина.

Як повідомляв 5.ua, канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що криза з мігрантами ставить під загрозу майбутнє шенгенської угоди. Вона також вона попередила мешканців своєї країни, що кризу з біженцями швидко не вирішити. Відтак, німці мають продемонструвати гнучкість та терпіння стосовно новоприбулих із Близького Сходу та Африки.

Ольга Дацюк, "5 канал". 

Попередній матеріал
Прокуратура викрила за рік понад 40 фактів корупції у військових комісаріатах
Наступний матеріал
У Києві змінять назви 13 вулиць, проспекту і площі
Теги:
Loading...