Байкал-daily

В російській Бурятії до візиту заступника міністра РФ спалили Меморіал Перемоги

  В Улан-Уде вандал підпалив вінки і пошкодив відреставрований до 9 травня Меморіал Перемоги, який сьогодні хотів відвідати перший заступник міністра будівництва Росії Леонід Ставицький, який є керівником оргкомітету по відзначенню 350-річчя Улан-Уде.

  Тепер пам’ятник потребує ремонту, передає місцевий сайт "Байкал-Daily". Там уточнюють: сьогодні в 5:23 ранку в пожежно-рятувальну службу надійшло повідомлення, що горять вінки біля Меморіалу Перемоги. Пожежа була ліквідована за 10 хвилин, але пам'ятнику завдано збитків. Згоріли вінки, пошкоджено мармурові плити, закопчена барельєфна композиція. Причиною пожежі став підпал. Підозрюваний вже затриманий і дає свідчення у відділі поліції. Ним виявився 24-річний місцевий юнак. За попередньою інформацією, він перебував у стані алкогольного сп'яніння – повідомили "Байкал-Daily" у прес-службі МВС по Бурятії.

  Займання пам'ятника відбулося за кілька годин до того, як його повинен був оглянути заступник міністра будівництва РФ Леонід Ставицький. Він прибув в Улан-Уде сьогодні вранці для проведення засідання оргкомітету з підготовки святкування 350-річчя заснування міста. Ставицький очолює цей оргкомітет.

  У програмі візиту Улан-Уде, поширеною напередодні мерією міста, значилися кілька об'єктів, серед них і Меморіал Перемоги. Сьогодні вранці стало відомо, що на підпалений пам'ятник Ставицького не повезуть. Замість цього відбулася його заміна на гору Батарейна, до місця заснування міста.

  Меморіал Перемоги в Улан-Уде був відкритий після реставрації менше місяця тому. Реконструкція пам'ятника проводилася до 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Серед іншого була змінена схема подачі газу, в результаті чого Вічний вогонь на меморіалі тепер горить безперервно.

  Також були відреставровані сходи і стінки меморіалу, протягнуто додаткове освітлення. Оновлені барельєфи Героям Великої Вітчизняної війни, фігури воїнів. Сьогоднішня пожежа пошкодила якраз відреставровані фігури.

  Місцеві журналісти відзначають, що вандали не в перший раз паплюжать Меморіал Перемоги. У 2010 році відбулося відразу кілька таких випадків. Злодії крали світлодіодні світильники на суму 80 тисяч рублів. Потім вінки біля пам'ятника підпалила дитина. А через кілька місяців нетвереза дівчина розбила освітлювальні прилади.

  Попередній матеріал
  Останній наказ, який отримала група Єрофєєва, було захоплення міста Щастя – СБУ
  Наступний матеріал
  Не варто давати порожні обіцянки Україні, Грузії та Молдові щодо вступу до ЄС - Туск

  Через тривалі лісові пожежі у Бурятії запровадили надзвичайний стан

  Російські терористи арештовують луганчан за фотографування "бурятів"

  Площа лісових пожеж у Бурятії зросла в 11 разів

  На Донбас прибула друга партія бойових бурятів - полковник АТО