orenday.ru

В Росії знову ексгумували останки розстріляної більшовиками царської сім’ї

  Слідчий комітет Росії поновив розслідування обставин вбивства Миколи II, його родини та прислуги.

  В рамках цієї справи слідчим закортіло вивчити останки сестри імператриці Олександри Федорівни, великої княгині Єлизавети Федорівни, а також зразки крові імператора Олександра II, діда Миколи II – цитує офіційну заяву відомства видання Meduza.

  У Слідчому комітеті РФ сьогодні заявили про план ексгумувати останки Миколи II і його дружини, які поховані у Петропавлівському соборі Петербурга. Однак через лічені години після цієї звістки стало відомо, що останки вже ексгумовані. За даними видання "Апостроф", при цій процедурі були присутні високопосадовці РПЦ.

  Слідчий комітет мотивував необхідність поновлення розслідування потребою "вивчення архівних матеріалів, виявлених після 2011 року і пов'язаних з "білогвардійським" слідством, проведеним у 1918-1924 роках, а також з долею речових доказів у даній кримінальній справі".

  Meduza нагадує: Микола II, його дружина, діти і прислуга були розстріляні в ніч з 16 на 17 липня 1918 року. Після розпаду СРСР справу про вбивство почали розслідувати в 1993 році. Розслідування тривало п'ять років. Серед виявлених останків були ідентифіковані екс-імператор Микола II, який зрікся престолу, його дружина Олександра Федорівна, дочки Ольга, Тетяна і Анастасія та представники почту.

  Останки царевича Олексія і княжни Марії виявили у 2007 році. Тоді справу відновили. У 2008 році генетичний аналіз показав, що останки дійсно належать дітям Миколи II. У жовтні 2011 року розслідування справи припинили і вручили дому Романових постанову, де зазначили, що встановити причетність Володимира Леніна та інших високопоставлених більшовиків до злочину не вдалося.

  Попередній матеріал
  На погашення боргів комунальних підприємств спрямовано 5,6 млрд грн – Зубко
  Наступний матеріал
  Зубко: Місцева територіальна громада буде займатися всіма земельними ресурсами, які є в її межах
  Теги:
  Loading...