radiosvoboda.org

В Росії відбувся мітинг пам'яті жертв сталінських репресій

У Санкт-Петербурзі на Троїцькій площі біля Соловецького каменю на мітинг пам'яті жертв сталінських репресій зібралися близько 100 людей. 

Про це повідомляє "Радіо "Свобода". Як зазначається, деякі мітингувальники прийшли з фотографіями своїх рідних, які відсиділи термін у ГУЛАГу або розстріляних у роки терору.

Напередодні акції її організатори, серед яких були активісти петербурзького відділення руху "Солідарність", поширили в інтернеті звернення "День ГУЛАГу в Петербурзі". "Мільйони людей нашої країни стали жертвами радянського державного терору. Політика терору і репресій здійснювалася радянською владою з перших днів її існування... Пам'ять про ці жертви – наш борг, невід'ємна частина історичної пам'яті нашого народу. Ця пам'ять необхідна і для того, щоб не допустити відродження сталінізму, державного терору в нашій країні", – йдеться у зверненні.

Як зазначає видання, незабаром після початку акції до неї приєдналася велика група людей з портретами Єжова, а також Гітлера і Геббельса як "жертв сталінських репресій". "Ці провокатори заслані сюди з верхів, навряд чи вони могли б самі з'явитися сюди з портретами Гітлера і Геббельса", – зазначив колишній політв'язень В'чеслав Долінін. Активісти були обурені бездіяльністю поліції, що не побачила нічого протиправного в демонстрації цих портретів.

У серпні 2015 року уряд Російської Федерації затвердив Концепцію державної політики щодо увічнення пам'яті жертв політичних репресій. У документі за підписом прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва говориться про неприпустимість спроб "виправдати репресії особливостями часу або взагалі заперечувати їх як факт історії".

Водночас, тільки у 2015 році за погодженням із чиновниками у Росії було встановлено шість нових пам'ятниів Сталіну. А згідно з опитуванням, проведеним у березні цього року "Левада-центром", майже 45% росіян вважають, що жертви, яких зазнав радянський народ у сталінську епоху, були виправдані "великими цілями і досягнутими результатами".

Нагадаємо, 23 серпня у світі вшановують День жертв тоталітарних та авторитарних режимів.

Попередній матеріал
Чільник Air France спростував наявність бомби на борту літака, що екстрено приземлився у Кенії
Наступний матеріал
Бійці 12-го інженерного полку ЗСУ повернулися з миротворчої місії в Косові