vk.com

В Росії священика намагаються залякати за заклики до миру в Україні

  В Росії група православних активістів влаштувала акцію залякування священнику РПЦ за заклики припинити братовбивчу війну в Україні.

  Про це пише російське видання "Новая Газета".

  "Анатолій Артюх, помічник депутата Законодавчих зборів Санкт-Петербурга Віталія Мілонова, разом з групою підтримки з'явився в храм, де отець Микола проводив службу, і влаштував йому "розбірку з пристрастю", - йдеться у статті.

  Як зазначається, агресивно налаштовані активісти вимагали від священика відмовитися від своїх слів і переконань, в іншому випадку вони пообіцяли отцю Миколаю, що доб'ються позбавлення його права відправляти службу.

  "Служба підходила до кінця, я давав хрест для цілування, і раптом Артюх виник переді мною: отець Миколай, ми хочемо з вами поговорити. З ним було ще п'ять чоловік. Вони почали: ви пропагуєте антиурядові, чужі російській ідеї погляди, і повинні припинити. Я їх запитую: головна причина розбіжностей не в тому, що я вважаю війну на Україні братовбивчої? Вони - так. Артюх заявив, що це війна росіян проти фашистів, назвав українську владу нелегітимною, кричав про переворот. Я йому: послухайте, але ж святійший патріарх визнав обрання президента Порошенка і звернувся до нього з листом як до офіційного глави держави. Артюх у відповідь закричав: не треба нам тут згадувати святійшого патріарха! Я здивувався: чому ж це патріарху можна визнати Порошенко, а мені не можна?", - розповів отець Миколай

  "Загроз фізичних не було, але Артюх заявив: вимагаємо, щоб ви протягом двох тижнів припинили всяку пропаганду, інакше ми зробимо все, щоб вас викинули з православної церкви, напишемо листи патріархові і в ФСБ. Вони мали на увазі мою сторінку "ВКонтакте", - додав він.

  Отець Микола Савченко раніше служив у храмі Преображення Господнього в Лісовому. Після участі у акціях проти війни в Україні у травні 2014 року священник був переведений в Троїце-Сергієву пустинь з повним позбавленням церковної зарплати.

   

  Попередній матеріал
  Відсутність координації зусиль загальмувала розслідування злочинів проти Майдану на рік – адвокат
  Наступний матеріал
  Меркель і Олланд: Проти РФ введуть нові санкції, якщо мирні домовленості будуть зірвані
  Теги:
  Loading...
  У зоні АТО зникли безвісти священик і волонтер

  У зоні АТО зникли безвісти священик і волонтер

  Священики визволили з російського полону двох волинян

  Священики визволили з російського полону двох волинян

  В окупованому Криму ФСБ намагається вербувати священиків УПЦ (КП)

  В окупованому Криму ФСБ намагається вербувати священиків УПЦ (КП)

  Філарет закликав священиків Московського патріархату визначитися: з Україною вони чи з Росією

  Філарет закликав священиків Московського патріархату визначитися: з Україною вони чи з Росією