Facebook / Лев Шлосберг

В Росії позбавили мандата опозиціонера, який розповів про загибель псковських десантників в Україні

  Лев Шлосберг був єдиним депутатом парламенту Псковської області від партії "Яблоко". Сьогодні його позбавили мандата.

  Як інформує Meduza, голосування з цього приводу відбулося на засіданні 24 вересня. За виключення опозиціонера з парламенту проголосував 41 депутат, проти – лише троє.

  Лев Шлосберг виступив перед депутатами з останнім словом про російську демократію. "Мрія про демократичне життя – це те, що нас об'єднує. Ця мрія і зараз – найцінніший, безцінний капітал у Росії. Він не підлягає девальвації. Історія надасть нам усім шанс на втілення цієї мрії", – запевнив він.

  Для підтримки опозиціонера на засідання прибув депутат Держдуми Дмитро Гудков. Він заявив, що причини позбавлення Шлосберга мандата лежать не в правовому полі, а у політичному. Ще один опозиціонер – депутат петербурзьких законодавчих зборів Борис Вишневський заявив, що в історії Росії залишиться Шлосберг, а не ті особи, які проголосували за його відставку.

  У відповідь провладні депутати від "Єдиної Росії" та Компартії назвали Шлосберга "рупором Держдепу", однак висловили побоювання, що репресії і виключення з парламенту можуть зробити з опозиціонера "політика федерального масштабу".

  За даними видання, 15 вересня прокурор області звернувся до керівництва депутатського зібрання з проханням "вжити заходів" до Шлосберга. Приводом для переслідування назвали те, що опозиціонер представляв у суді інтереси некомерційної організації "Відродження", хоча за законом депутат не може виступати в суді захисником і представником у цивільній справі, якщо він не є законним представником відповідача. У відповідь Шлосберг поінформував, що він є засновником "Відродження", тому є його законним представником, однак це не зняло претензій до нього.

  Шлосберг був єдиним депутатом від опозиційної партії "Яблоко" в Псковській обласній раді депутатів. Він став відомим після того, як опублікував у газеті "Псковська губернія" низку статей про місцевих десантників, загиблих під час вторгнення до України, та подавав запити з цього приводу до військової прокуратури РФ. Після таких кроків Шлосберга жорстоко побили, учасників нападу не знайшли.

  Попередній матеріал
  МЗС: Українські політики працюють над обранням країни в непостійні члени Ради безпеки ООН
  Наступний матеріал
  МЗС: На Генасамблеї ООН Україна підтримає декларацію щодо обмеження використання права вето в Раді безпеки
  Теги:
  Loading...