Як інформує Meduza, голосування з цього приводу відбулося на засіданні 24 вересня. За виключення опозиціонера з парламенту проголосував 41 депутат, проти – лише троє.
Лев Шлосберг виступив перед депутатами з останнім словом про російську демократію. "Мрія про демократичне життя – це те, що нас об'єднує. Ця мрія і зараз – найцінніший, безцінний капітал у Росії. Він не підлягає девальвації. Історія надасть нам усім шанс на втілення цієї мрії", – запевнив він.
Для підтримки опозиціонера на засідання прибув депутат Держдуми Дмитро Гудков. Він заявив, що причини позбавлення Шлосберга мандата лежать не в правовому полі, а у політичному. Ще один опозиціонер – депутат петербурзьких законодавчих зборів Борис Вишневський заявив, що в історії Росії залишиться Шлосберг, а не ті особи, які проголосували за його відставку.
У відповідь провладні депутати від "Єдиної Росії" та Компартії назвали Шлосберга "рупором Держдепу", однак висловили побоювання, що репресії і виключення з парламенту можуть зробити з опозиціонера "політика федерального масштабу".
За даними видання, 15 вересня прокурор області звернувся до керівництва депутатського зібрання з проханням "вжити заходів" до Шлосберга. Приводом для переслідування назвали те, що опозиціонер представляв у суді інтереси некомерційної організації "Відродження", хоча за законом депутат не може виступати в суді захисником і представником у цивільній справі, якщо він не є законним представником відповідача. У відповідь Шлосберг поінформував, що він є засновником "Відродження", тому є його законним представником, однак це не зняло претензій до нього.
Шлосберг був єдиним депутатом від опозиційної партії "Яблоко" в Псковській обласній раді депутатів. Він став відомим після того, як опублікував у газеті "Псковська губернія" низку статей про місцевих десантників, загиблих під час вторгнення до України, та подавав запити з цього приводу до військової прокуратури РФ. Після таких кроків Шлосберга жорстоко побили, учасників нападу не знайшли.