gorod48.ru

В Росії обдурені утікачі з Донецька погрожують самоспаленням

У російському Липецьку 18 вимушених переселенців з Донбасу обдурили із зарплатою за роботу на будівництві, а путінська прокуратура радить їм домовлятися з шахраями.

18 жителів Донбасу, які працювали будівельниками будинку у мікрорайоні "Єлецький" у Липецьку, не отримали остаточного розрахунку з наймачем – воронезькою фірмою "Техмонтажсервіс", передає місцеве видання Gorod48.ru. Не отримавши грошей, вимушені переселенці втратили можливість оплачувати зняте житло, купувати продукти харчування та речі для себе і своїх сімей, які вони, повіривши путінській пропаганді, перевезли в Росію. Доведені до відчаю, донецькі чоловіки в своїх зверненнях до прокуратури та міграційної служби погрожують самоспаленням під стінами будівель органів влади.

З частиною підписантів звернення журналісти зустрілися під парканом будинку, який вони побудували з першого поверху до останнього, але всіх належних їм грошей за роботу так і не отримали.

У Воронезькій фірмі "Техмонтажсервіс" вони влаштувалися ще влітку минулого року. Хтось із біженців, які перебралися до Липецька з дружинами і дітьми, зняли за свої гроші квартири, хтось став жити у вагончиках прямо на будівельному майданчику, де забудовник почав зводити житловий будинок. Як стверджують мешканці Донецька, з ними уклали трудовий договір строком до 31 грудня. За цей час вони звели кілька перших поверхів, а потім були перекинуті в Єлець, де брали участь у зведенні ще однієї багатоповерхівки. Після того, як термін договору закінчився, з ними уклали новий договір, але документи на руки не дали. Після цього у донецької будбригади почалися проблеми із зарплатою.

"Ця будівельна фірма… обіцяла поселити нас в гуртожитку, допомогти з документами і реєстрацією. Зрештою, реєстрацію та документи на тимчасовий притулок ми зробили самі. Договори на виконання робіт кожен з нас підписав і віддав на печатку і підпис керівництву "Техмонтажсервіс", але ми більше цей договір не бачили. На будь-яке наше прохання про отримання другого примірника у фірмі знаходили десять причин, чому вони не віддають ці договори нам", - пишуть ошукані у зверненні до прокуратури.

До січня 2015 року фірма зарплату виплачувала не в повному розмірі, "але ми отримували гроші, яких вистачало нам на життя в чужому місті", - каже один із підписантів. З лютого цього року виплати зарплат здійснювалися невеликими сумами – по вісім-десять тисяч рублів. Потім ми повністю перестали отримувати гроші, хоча фірма-замовник регулярно, як ми знаємо, перераховувала гроші "Техмонтажсервіс". За роботи з восьмого поверху і вище з нами не розрахувалися. Мені особисто не доплатили 200 тисяч рублів", – каже ошуканий.

Працювати бригада не припиняла до кінця березня, так керівництво ТОВ "Техмонтажсервіс" щотижня, за словами біженців, обіцяло виплатити їм борг. Зрештою, закінчивши свій обсяг робіт, переселенці залишили об'єкт і поїхали до Воронежа до свого роботодавця.

"Нас знову нагодували "завтраком", дали чесне чоловіче слово, що ми отримаємо всі зароблені нами гроші. Однак після цього з нами взагалі перестали розмовляти", – кажуть будівельники.

Чоловіки розчаровані тим, як їх прийняла країна-агресор: "Ми, звичайно, розуміємо, що біженцям з Донбасу в Росії особливо не раді, але ми ж не поїхали в штаби для біженців, де безкоштовно годують і допомагають, а насамперед влаштувалися на роботу, щоб забезпечити себе, своїх дружин і дітей. Ми приїхали з міста, де йде справжнісінька війна, з руйнуваннями і жертвами. Зняли в Липецьку квартири, влаштували дітей в школи і дитячі сади, а тепер нам не стало за що утримувати сім'ї. Ми поставлені у вкрай скрутне становище. Нам нема за що годувати своїх дітей, нічим платити за орендоване житло. Вже у деяких здають нерви, а найвідчайдушніші готові піти на самоспалення, щоб привернути увагу влади і врятувати інших".

В прокуратуру громадяни України звернулися ще в березні, але їх попросили вирішити справу з роботодавцем "миром". Але в травні у біженців терпіння лопнуло.

Тим часом роботодавець усе викладене заперечує: "Це – повна маячня! Ці люди просилися до нас на роботу, але ми їх не взяли – вони ж особи без російського громадянства, вони – нелегали. Все, що вони комусь розповідають – наклеп!"

/
/
/

Попередній матеріал
У Красноярську місцеві жителі ловлять рибу у міських калюжах (відео)
Наступний матеріал
У київському метро розмістили постери із закликами говорити правду