Автономна некомерційна організація "Меморіальний центр історії політичних репресій "Пермь-36" заявила про припинення діяльності та початку процедури самоліквідації. Про це повідомляє "Дзеркало тижня".
Тривалі і безуспішні намагання керівництва музею провести переговори з адміністрацією Пермського краю про збереження "єдиного справжнього музею історії політичних репресій в СРСР" закінчились повним фіаско.
За вказівкою влади, музей в минулому році перереєстрували з державної установи в "автономну державну установу". Будучи позбавленим можливості платити за комунальні послуги, навесні минулого року музей залишився без води та електрики.
У серпні 2014 року представники неурядових організацій з Росії і країн Євросоюзу закликали владу Пермського краю врятувати меморіальний комплекс "Пермь-36". Інформацію про закриття музею політичних репресій прокоментував Путін - "висловив стурбованість" ситуацією з музеєм. Під тиском громадськості місцева влада в 2013-2015 рр. неодноразово заявляла про готовність співпраці з подальшого розвитку музею, але практичні переговори постійно зривалися, а умови неодноразово змінювалися. Міністерство культури, масових комунікацій і молодіжної політики Пермського краю і його структурні підрозділи, всупереч досягнутим раніше домовленостям, порушили кілька арбітражних позовів до АНО "Пермь-36". Історики, у свою чергу, звинуватили владу у руйнуванні історично значущих об'єктів на території комплексу.
Остання новина на сайті музею названа "АНО закривається. Робота триває".
Музей "Пермь-36" був заснований в 1992 році в приміщеннях колишньої радянської колонії. У ньому зібрані експонати, які розповідають про злочини радянської влади.