Дзеркало тижня

В Росії "кремлебот" подав до суду на працедавця

  Співробітниця кремлівської "фабрики інтернет-ботів" домагається виплати вихідної допомоги.

  1 червня в Петроградському суді Санкт-Петербурга почнеться розгляд позову колишньої співробітниці так званої "фабрики інтернет-тролів" до роботодавців, передає "Коммерсант". Людмила Савчук була, за її словами, звільнена без кінцевого розрахунку з компанії "Інтернет-дослідження", яка фігурує в низці журналістських розслідувань, як один з головних постачальників платних політичних коментаторів у блогах. Петербурзькі правозахисники, які представляють інтереси пані Савчук, не приховують, що головна мета розгляду – розголошення діяльності компанії та її керівництва.

  Фігурантка справи Людмила Савчук каже, що в компанію "Інтернет-дослідження" її привела цікавість. За словами 34-річної мешканки Санкт-Петербурга, спочатку її зацікавило оголошення, в якому пропонувалося займатися написанням коментарів і постів в інтернеті на задану тему.

  За даними ЗМІ, з фірмою "Інтернет-дослідження" пов'язана ще одна компанія зі співзвучною назвою "Агенція інтернет-досліджень". Ця компанія на початку травня була приєднана до фірми "Нові технології", яка, начебто, займається будівельними роботами. ""Фабрика тролів" існує за дуже дивними схемами, але всі ці фірми пов'язані між собою, хоч і є різними юридичними особами", – запевняє Савчук.

  За її словами, на співбесіді жінка переконалася, що газети не брехали про службу платних політичних коментаторів. "Усі співробітники повинні були писати певну кількість постів і коментарів на різних сайтах", – пише в позовній заяві пані Савчук. Позивачка працювала у відділі спецпроектів. У завдання підрозділу входило написання не менше п'яти політичних постів на теми, які розсилалися на початку кожного тижня. Зарплата становила 41 тис. руб.

  За словами пані Савчук, вона не була оформлена офіційно, а зарплата видавалася готівкою. Звільнили її в березні цього року. Керівництво повідомило співробітниці, що та порушила умову договору (який не підписувала), що забороняє обговорювати діяльність компанії з третіми особами. "Я спілкувалася з журналістами, які продовжували з'ясовувати, що це за компанія, і в підсумку була звільнена. Причому ні наказу, ні якихось інших паперів я не бачила", – розповіла Людмила Савчук.

  Саме відсутність офіційного трудового договору і наказу про звільнення і стало приводом для подачі позову до суду. Крім того, пані Савчук потребує виплатити їй заробітну плату за лютий і компенсувати моральну шкоду. Інтереси колишньої співробітниці "фабрики тролів" представляють правозахисники з петербурзької організації "Команда-29", яка виступає за вільний доступ до інформації.

  Сама ж Людмила Савчук після звільнення вирішила заснувати рух "Інформаційний мир", яке бореться проти платних коментаторів та інтернет-троллінгу. "Серед нас є і опозиціонери, і прихильники влади, але всі ми вважаємо, що такі методи інформаційної війни неприпустимі", – сказала вона.

  Попередній матеріал
  Під час вирішення в Радбезі ООН питання направлення миротворців в Україну, РФ можуть позбавити права вето - нардеп
  Наступний матеріал
  Яценюк: Німеччина виділить Україні кредит у 500 млн євро
  Теги:
  Loading...