Радіо Свобода

В Росії юнак на знак протесту ввімкнув у військкоматі гімн України

  У такий спосіб 17-річний Влад Колесников з Подольська бореться проти путінської пропаганди.

  Про Влада Колесникова, 17-річного учня технікуму з Подольська, пише "Радіо Свобода". До юнака, який уже став відомим своєю активною громадською позицією, звертаються сотні людей – пропонують допомогу і дах, дякують, радять бути обережнішими. "Там така велика підтримка від незнайомих мені людей, просто неймовірно", – каже Влад.

  У повідомленні кажуть, що юнак знайшов безліч друзів в інтернеті, проте його прокляв рідний дід, колишній співробітник КДБ; в технікумі, де він навчався, на нього напали з кулаками (Влад просив не писати, що його побили: "всього лише розбита губа, пара синяків, пара ударів по голові і три краплі крові"), а тепер ним зацікавилася поліція.

  Усе тому, що Влад Колесников не тільки не приховує своїх політичних поглядів, але і вирішив відкрито заявити про них. "Путін сидить зі своєю зграйкою кримінальників і країною заправляє, причому за допомогою потужної пропаганди, – каже юнак. – Російські ЗМІ активно пропагують образ ворога у вигляді "хохлів", у вигляді "піндосів". …Я зрозумів, що наші ЗМІ багато в чому помиляються, перебільшують, а в більшості випадків просто нахабно брешуть".

  "Почалося з того, що я у військкоматі сказав, що не хочу служити і не хочу йти воювати проти своїх братів. Може бути, пафосно звучатиме, але так воно і є", – розповів підліток. Він із товаришем вивісили антивоєнний плакат у рідному Подольську: "Щоб він довше повисів, ми закріпили його на залізні троси, а двері закрили на замок, щоб поліція довше не могла туди потрапити: довелося викликати еменесників. Думаю, дві-три години ми у них виграли".

  Пригоду у військкоматі він описав так: "Медкомісію я пройшов, і ось призовна комісія: там стоять буквою "П" столи, за столами сидять люди, які оцінюють. У мене на телефоні записаний гімн України. Російський гімн мені не подобається, тому що я вважаю його брехливим. Все, що там говориться про свободу і так далі – це просто брехня чистої води. І перед заходом я вирішив включити гімн України, бо російську армію я не підтримую взагалі і служити в ній вважаю ганьбою. Ось так включив гімн України і сказав: "Хлопці, я не піду воювати в російську армію"".

  Далі події розвивались так: "Це було щось неймовірне. Деякі люди остовпіли, деякі схопилися, стали кричати: "Що ти твориш? Ти знаєш, де ти знаходишся?" Через деякий час прибіг чоловік, мене відвів в окрему кімнатку, поклав переді мною два акти. На одному написано, що у мене проблеми із зором, так воно і є, а на другому написано: розлад особистості і щось ще. Коротше, у військкоматі мене записали в психи за те, що я зайшов з гімном України і висловив свою думку. І ось це було поворотним моментом".

  Свою "інакшість" у баченні світу він пояснює своєрідно: "Насправді мені пощастило – у мене просто телевізора певний час не було, я всі ці новини не дивився. А коли телевізор з'явився, я його включив і побачив цю дичину, яка там відбувається. Якраз потрапив на цю передачу, коли Кисельов люто доводив, що серця геїв треба спалювати. Я сиджу і думаю: це комедійне шоу гумористичне? Потім я почав розуміти, що такі нові новини в Росії з'явилися. Це жесть, просто за всіма принципами пропаганди Геббельса: кругом вороги, країну окупували. Маячня якась".

  Згодом юнак прийшов до училища у футболці з українським прапором. Через це Влад Колесников змушений був покинути і училище (його миттєво відрахували), і Подольськ. Дід, у якого він жив, теж не поділяє його політичних поглядів і відправив онука до батька, в Жигульовськ. І дуже вчасно: Влад зателефонував дідові сказати, що дістався нормально, і дізнався тривожну новину: приходили дві людини з поліції і питали – звідки він взяв український прапор і де його футболка зараз.

  "Всіх демократів в Росії відправляли в заслання, от і я себе почуваю, як на засланні. Мені зараз багато хто радить їхати до Києва. Але це самий крайній варіант. Якщо хтось думає, що я зараз посиджу, зроблю закордонний паспорт, поїду в Україну і на цьому все закінчиться, то вони помиляються. Поки я планую після Жигульовска повернутися до Москви і влаштувати пару пікетів протесту", - обіцяє Влад Колесников.

  Попередній матеріал
  На Донбасі загинуло двоє українських бійців, ще 13 зазнали поранень – Лисенко
  Наступний матеріал
  Опитування виявило найпопулярніший колір у світі
  Теги:
  Loading...