capital.ua

В ООН закликали Європу ставитися до біженців з повагою

  В ООН нагадали жителям європейських країн, до яких збільшився потік мігрантів та біженців, що ці люди мають власні права.

  Як передає УНІАН, про це заявив на брифінгу офіційний представник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік. За його словами, в Європі необхідно приймати "всеосяжні, єдині міри" стосовно до біженців, оскільки ”ситуація, коли в різних країнах на кордонах існують різні процедури, створює хаос як людський, так і правовий".

  "Ясно, що ті, хто туди переміщається - будь то мігранти або біженці, вони мають права. Країни також несуть відповідальність перед своїм власним народом і щодо забезпечення національної безпеки. Але ясно, що міжнародне право, особливо по частині біженців, має поважатися. Більш важливо, що до людей, мігрантів, біженців необхідно ставитися з повагою, поважати гідність особи і, я думаю, що цього не вистачало в деяких випадках", - сказав Дюжаррік журналістам.

  Нагадаємо, тим часом у Брюселі проводять саміт міністри внутрішніх справ ЄС, які шукають шляхи вирішення кризи з мігрантами. В демонстрації під будівлею Єврокомісії у Брюсселі, де проходить саміт, взяла участь тітка загиблого сирійського хлопчика Тіма Курді, фото якого потрапило на перші шпальти світових ЗМІ. Вона закликала європейських лідерів вжити невідкладних заходів заради допомоги біженцям.  

  Попередній матеріал
  Мінсоцполітики: В Україні взято на облік вже 1,48 млн переселенців із Донбасу і Криму
  Наступний матеріал
  Порошенко закликав партнерів по коаліції підтримати низку важливих законопроектів
  Теги: