nahnews.com.ua

В ООН зафіксували злочини керованих Росією бойовиків на Донбасі - МЗС

  Моніторингова місія ООН з прав людини зробила доповідь про порушення прав людини в Україні за період з 16 травня до 15 серпня 2015 року.

  Доповідь ООН має неабияке значення, адже там задокументовано злочини незаконних збройних формувань на сході України, підтримуваних Росією, і чітко констатовано вплив зовнішніх факторів, таких як постачання з території Російської Федерації військових сил, озброєнь і боєприпасів на Донбас.

  Про це повідомляє прес-служба МЗС України.

  Така робота моніторингової місії ООН сприяє неупередженому інформуванню міжнародного співтовариства про стан дотримання прав людини в умовах, спричинених російською агресією проти України.

  Моніторингова місія ООН зафіксувала різні факти порушення прав людини на сході України, зокрема "масові вбивства цивільних осіб, викрадення людей, тортури, сексуальне насильство, примусова праця та вимагання грошей". Також у доповіді наголошено, що "всупереч нормам міжнародного права та Конституції України незаконні збройні формування в окремих районах Донецької та Луганської областей продовжують створювати свої адміністративні псевдоструктури та здійснювати видачу квазі-паспортів місцевим мешканцям".

  У доповіді представники моніторингової місії ООН не оминули увагою й окупований РФ Крим, де права кримських татар та етнічних українців зазнають системного порушення.

  В ООН позитивно оцінили Національну стратегію України у сфері прав людини - до її розробки долучилися представники міжнародних організацій та громадянського суспільства. Україна ж, за результатами доповіді, ініціює рішення щодо подовження мандату Моніторингової місії до 15 березня 2016 року.

  Нагадаємо, 8 вересня 2015 року в ООН доповіли, що на сході України з середини квітня 2014 року загинули майже вісім тисяч людей.

  Попередній матеріал
  Єлизавета II встановила рекорд з найдовшого правління в історії Британії
  Наступний матеріал
  Місія ОБСЄ вчора зафіксувала більше 230 вибухів лише на Донеччині